tel.: 22 258 27 86 domy@domyzwizja.pl
Zapytaj o projekt
Rysunki szczegółowe Karta katalogowa Kalkulator energetyczny Co zawiera projekt Zmiany w projekcie - adaptacja Jak zamówić
 • UWAGA:
  Wszystkie projekty dostępne w ofercie naszej pracowni spełniają aktualne wymogi warunków technicznych dotyczące  izolacyjności cieplnej przegród budynku  oraz zapotrzebowania domu na energię określanego wskaźnikiem EP  (oznaczającego poziom zużycia energii pierwotnej do ogrzania budynku i zaspokojenia jego potrzeb bytowych). od 1 stycznia 2014 roku wskaźnik ten nie może przekroczyć 120kwh/m2/rok . Parametr EP projektów naszej pracowni kształtuje się w przedziale od 47 do 110. dokładną wartość EP poszczególnych domów sprawdzisz korzystając z kalkulatora energetycznego

  W celu poprawienia energooszczędności budynku, a tym samym obniżenia kosztów ogrzewania proponujemy dodatkowe opracowania instalacyjne.

 • Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem

  Opracowanie instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją  w tej wersji projektu bezpłatnie wchodzi w skład dokumentacji.

  • jak to działa

   Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła spełnia dwie zasadnicze funkcje. Przede wszystkim dzięki automatycznej wymianie powietrza i zastosowaniu wymiennika ciepła efektywniej wykorzystuje energię potrzebną do ogrzania budynku i minimalizuje jej straty (występujące zazwyczaj w budynkach posiadających tradycyjny system wentylacji grawitacyjnej). Ponadto poprawia komfort użytkowania budynku, ponieważ automatyczna regulacja wymiany powietrza o optymalnych parametrach umożliwia utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu budynku co jest niezwykle istotne dla zdrowia domowników.Przy zastosowaniu rekuperacji warunki, które mają zasadniczy wpływ na sprawność wentylacji grawitacyjnej, takie jak szczelność stolarki lub klimat panujący na zewnątrz, są bez znaczenia.

   Reasumując wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to oszczędność finansowa na przyszłych kosztach eksploatacji budynku, ale również większy komfort jego użytkowania. Należy jednak pamiętać o tym, że montaż tego systemu to kosztowna długoterminowa inwestycja (ze zwrotem poniesionych nakładów rozłożonym na kilkanaście lat). Instalacji ta ze względu na swoje zalety i mające wejść w życie unijne normy dotyczące zmniejszania parametrów zużycia energii w nowych budynkach stanie się w niedalekiej przyszłości wymaganym standardem.

 • POMPA CIEPŁA Z OGRZEWANIEM PODŁOGOWYM

  Instalacje pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Niewątpliwe zalety tego rozwiązania to duże oszczędności na kosztach eksploatacji, bezobsługowe użytkowanie,  uniezależnienie od gazu i paliw stałych oraz brak konieczności posiadania w domu oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Oferujemy projekt instalacji pompy ciepła w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym oparty na urządzeniach typu solanka-woda lub powietrze – woda. Jest to opracowanie dodatkowe, nie wchodzące w skład dokumentacji projektowej. Możesz zamówić je razem z projektem lub niezależnie w późniejszym czasie. Dowiedz się więcej o  pompie ciepła  w zakładkach umieszczonych poniżej.

  • CHARAKTERYSTYKA

   Uwzględniając całościowe koszty montażu instalacji oraz późniejsze wydatki na paliwo pompa ciepła w stosunku do innych źródeł ogrzewania jest korzystną alternatywą. Jest tańsza od ogrzewania elektrycznego  oraz może być  tańsza, niż ogrzewanie gazowe, natomiast  będzie droższa od ogrzewania na węgiel czy drewno. Główne zalety pompy ciepła to:  praktycznie bezobsługowe użytkowanie, minimalne wymagania powierzchniowe do montażu  wewnątrz budynku oraz brak konieczności wyznaczania oddzielnego pomieszczenia kotłowni, a to oznacza oszczędność kilku metrów kwadratowych i możliwość przeznaczenia dodatkowego pomieszczenia na pralnię, spiżarnię czy składzik. Nie ma również  potrzeby podłączania pompy do żadnego komina dymowego czy spalinowego. Podstawowe wady to wyższe koszty instalacji w stosunku do innych źródeł ciepła oraz uzależnienie od energii elektrycznej - pompa ciepła nie będzie działać, gdy zaniknie napięcie w sieci.

 • Ogrzewanie podłogowe

  Oferujemy projekt ogrzewania podłogowego współpracującego z piecem gazowym. Jest to opracowanie dodatkowe, nie wchodzące w skład dokumentacji projektowej. Możesz zamówić je razem z projektem lub niezależnie w późniejszym czasie.

 • Kominek z płaszczem wodnym

  Opracowanie stanowi integralną część dokumentacji projektowej (w cenie projektu).

  • jak to działa

   Kominek z płaszczem wodnym teoretycznie może stanowić główne źródło ogrzewania, ale ze względów praktycznych takie rozwiązanie jest mało korzystne. Główne minusy to konieczność magazynowania bardzo dużej ilości opału oraz częstego uzupełniania wkładu podczas spalania, co w praktyce oznacza brak możliwości ogrzewania domu podczas dłuższej nieobecności mieszkańców. W związku z tym tego typu kominek najczęściej jest stosowany jako równoległe (wraz z kotłem bezobsługowym) lub okresowe źródło energii.

   Taka zintegrowana instalacja jest zarządzana automatycznie. Urządzenie sterujące kieruje obwodami w celu optymalnego gospodarowania energią z obu źródeł ciepła, tak aby ich działania wzajemnie się uzupełniały. W momencie spadku temperatury na płaszczu wodnym automatyczny sterownik włącza pracę kotła, natomiast gdy temperatura w kominku wzrasta po dołożeniu opału, praca kotła zostaje zatrzymana. Współpraca kominka w układzie automatycznym jest ograniczona wyłącznie do kotłów gazowych, w których możliwe jest odcięcie gazu i wstrzymanie pracy kotła, czego nie da się zrobić w piecach na paliwo stałe. Ponadto w takich układach preferowany jest oddzielny zasobnik wodny, ponieważ w wypadku kotłów posiadających go w zintegrowanej obudowie ze względu na zastosowanie fabrycznych przyłączy montaż instalacji kominkowej może być utrudniony.

  • kominek z płaszczem wodnym a projekt domu

   W większości projektów, ze względu na odmienną decyzyjność inwestorów w kwestii wyboru instalacji, założona moc grzewcza kominka uwzględnia sytuację, w której będzie stanowił on jedyne źródło zasilania. W przypadku zastosowania proponowanego przez nas optymalnego rozwiązania, w którym kominek spełnia jedynie funkcje wspomagającą obok kotła gazowego jego moc powinna być mniejsza niż zakładana w projekcie. W praktyce w takim układzie połączonym automatycznie można stosować kominki z najmniejszą dostępną mocą grzewczą, nawet jeśli inwestor planuje korzystać z kominka częściej moc powinna być niższa od maksymalnej wartości założonej w projekcie.

   Decydując się na montaż takiej instalacji, pamiętaj, że wymierna oszczędność finansowa, a tym samym zwrot poniesionych nakładów, jest uwarunkowana regularnym korzystaniem z kominka w miesiącach zimowych. Dla osób ceniących wygodę może być to dosyć uciążliwe.

 • Kolektory słoneczne

  Opracowanie stanowi integralną część dokumentacji projektowej (w cenie projektu).

  • jak to działa?

   Główną funkcją kolektorów słonecznych jest podgrzewanie wody użytkowej, jednak ze względu na specyfikę klimatu w Polsce są one wykorzystywane w tym celu jedynie w ciepłym półroczu, tj. od kwietnia do października. Dociera wtedy do nas blisko 80% energii słonecznej (biorąc pod uwagę pomiary roczne). W praktyce oznacza to, że tylko część (ok. 40%) energii uzyskanej przez taką instalację jest efektywnie wykorzystana.

   Z powodu okresowej wydajności kolektorów słonecznych nie stosuje się ich do ogrzewania domu. Dostarczana przez nich moc w sezonie grzewczym jest po prostu zbyt niska. Ze względu na to racjonalność takiej inwestycji jest uzależniona przede wszystkim od liczby domowników i zapotrzebowania na ciepłą wodę. Ponieważ czas zwrotu nakładów na zakup takiej instalacji nie jest krótki, największe efekty oszczędnościowe przyniesie ona w domach, gdzie planuje się duże zużycie wody użytkowej i gdzie podgrzewa się ją również dosyć drogą energią, np. paliwami (takimi, jak olej opałowy czy gaz płynny) lub energią elektryczną.

  • kolektory słoneczne a projekt domu

   Jednym z głównych warunków decydujących o możliwości zastosowania kolektorów słonecznych jest odpowiednie usytuowanie budynku względem stron świata, umożliwiające optymalne wykorzystanie najbardziej nasłonecznionych połaci dachowych na lokalizację paneli. Dlatego racjonalność ich montażu jest zależna od warunków naturalnych działki jaką dysponuje inwestor. Ponadto ze względu na dość duże wymiary zasobnika wodnego magazynującego ciepłą wodę możliwość technicznego zamontowania takiej instalacji w poszczególnych projektach jest uwarunkowana wielkością pomieszczenia gospodarczego - kotłowni.

Dokumentacja techniczna projektu jest w trakcie opracowania.

Masz możliwość złożenia zamówienia ale termin realizacji jest dłuższy.
W tym okresie możesz anulowane swoje zamówienie.
W celu uzyskania bliższych informacji skontaktuj się z Pracownią.

Zapytaj o projekt

Poleć projekt znajomemu