tel.: 606 119 136 domy@domyzwizja.pl
Zapytaj o projekt
Rysunki szczegółowe Karta katalogowa Kalkulator energetyczny Co zawiera projekt Zmiany w projekcie - adaptacja Jak zamówić
 1. Agnieszka


  Piękny projekt marzyłam o takim ale niestety nie dostane zezwolenia na budowę takiego domu ponieważ jest plan zagospodarowania budowlanego i mogę sobie tylko pomarzyć o takim domu. Mężczyzna z którym rozmawiałam powiedział że boją się wydawać takich zezwoleń przez halę która się zawaliła w Katowicach ,ale nie biorą pod uwagę zrywanych dachów przez wichury. To niesprawiedliwe ,że nie można budować domu jaki nam się podoba.

  To tylko przykład kolejnego urzędniczego absurdu. Rozumiemy, że ograniczenia w wydawaniu pozwoleń na tego typu domy mogą wynikać  z lokalnych uwarunkowań urbanistycznych, ale podpieranie tego argumentem o katastrofie budowalnej jest po prostu śmieszne. Przypadek hali w Katowicach był konsekwencją błędów projektowych i wykonawczych, a nie formy budynku i tego, że posiadał dach płaski, aż ciśnie się na usta pytanie: "co ma piernik do wiatraka ?" :)

 2. biola


  Witam, projekt i jego aranżacja są super. Mały ale wystarczający. Przystępny cenowo i w budowie, i zapewne w późniejszym utrzymaniu. Naprawdę super! Bardzo podoba mi się klinkier na elewacji.

 3. Marcin


  Czy już ktoś zdecydował się na zakup i budowę tego domu? Jeśli tak, czy można zobaczyć zdjęcia z realizacji inwestycji? Dziękuję!

 4. Angelika


  Witam, czy istnieje możliwość przesunięcia samej tylko ściany pokoju dziennego o metr l(ub choć 50cm). Zmniejsz się wtedy okno sypialni, ale czy konstrukcyjnie jest to do zrobienia?

 5. Andrzej

  Witam, czy istnieje możliwość zmiany wielkości okien w pokojach oraz przerobienia kuchni na zamkniętą? Super byłoby też zobaczyć projekt garażu wolnostojącego pasującego do projektu domu :)

  Wielkość okien można zmienić na etapie adaptacji, ale proszę pamiętać , że im mniejsze okna tym bryła budynku będzie sprawiać wrażenie masywniejszej. Nie rekomendujemy zamknięcia kuchni ponieważ salon z jadalnią nie są przesadnie duże i otwarta kuchnia powiększa optycznie całą część dzienną domu.

 6. Tomasz

  Uklad pomieszczen rewelacyjny, mam jednak watpliwosci co do ksztaltu dachu. Plaski wyglada swietnie, ale duzo sie slyszy o przeciekaniu i trudnosciach w wykonaniu izolacji termicznej dla dachow plaskich. Bylaby mozliwosc adaptacji tego projektu na dach skosny o malym nachyleniu, tak aby wciaz byla to zgrabna nowoczesna parterowka?

  Mamy 21 wiek i nie widzimy żadnych racjonalnych argumentów przemawiających za rezygnacją z dachów płaskich. 90 procent wielkokubaturowych obiektów mieszkalnych wznoszonych przez deweloperów posiada dachy płaskie. Czy deweloper, który prawnie gwarantuję rękojmię ryzykowałby stosowanie usterkowej technologii ? Negatywne opinie są rozpowszechniane najczęściej przez "fachowców" , którzy nie znają tych technologii oraz inwestorów, którzy ich zatrudniają. Aby uniknąć kłopotów eksploatacyjnych należy po prostu korzystać z usług podwykonawców specjalizujących się w dachach płaskich.

 7. Łukasz

  Projekt arcyciekawy. Czy istnieje możliwość wybudowania go w technologii drewnianej?

  Oczywiście, tak jak wszystkie pozostałe projekty w naszej ofercie.

 8. Krzysiek

  Witam, proszę o informację kiedy możemy spodziewać się wariantu z dodatkowym pokojem. Projekt jest mega kuszący - jednak faktycznie, poza sypialnią główną i dwoma pokojami dla dzieciaków/gości przydałby się gabinecik / dodatkowy pokój gościnny.

  Nie możemy podać konkretnego terminu. Cała trudność polega na tym aby dodać kolejny pokój nie rezygnując z żadnego dotychczasowego pomieszczenia i jednocześnie zachowując kompaktową bryłę pierwowzoru. Jeśli uznamy, że wariant z dodatkowym pokojem wymaga kompromisu estetycznego lub funkcjonalnego to raczej stworzymy zupełnie nowy projekt.

 9. Karolina

  Witam, Został już na forum poruszony temat dodatkowego pokoju. W związku z liczebnością naszej rodziny jesteśmy bardzo zainteresowani tym rozwiązaniem. Zwracam się z pytaniem, kiedy projekt z dodatkowym pokojem się pojawi? Jeżeli nie pojawi się oficjalnie czy możliwa jest adaptacja indywidualna projektu Parterowy 2 o kolejny pokój.

 10. Joanna

  Świetny projekt, dla nas prawie idealny. "Prawie" ponieważ brakuje gabinetu, najlepiej od frontu. Czytałam w komentarzach, że zastanawiacie się Państwo nad wprowadzeniem takiego projektu. Jeśli tak to byłabym nim zainteresowana. Czy jest szansa, że pojawi sie w najbliższym czasie, lub byliby Państwo w stanie go "doprojektować" na specjalne zamówienie? Mam jeszcze pytanie odnośnie takiego dachu zimą. Czy wymaga on odśnieżania?

 11. KATARZYNA

  Witam, mam pytanie odnośnie tego projektu czy można taki domek z płaskim dachem wybudować na terenie południa Polski? Rejon Bielska-Białej
  Pozdrawiam

  To określi decyzja o warunkach zabudowy lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wydane przez właściwy organ administracyjny. W tym celu w lokalnym urzędzie należy wypełnić odpowiedni wniosek uwzględniający parametry tego projektu.

 12. @Dariusz

  Projekt po prostu super, ale interesuje mnie rzetelność=realność kosztorysu. Czy ktoś budował już na podstawie tego projektu? Będę wdzięczny za kontakt.

 13. Maciej

  Witam, projekt bardzo efektowny, natomiast mam pytanie na temat dużych przeszkleń w kuchni oraz w jadalni, które nie są otwierane. Czy powyższe rozwiązanie nie spowoduje słabej cyrkulacji powietrza w tym rejonie budynku, który w związku ze swoim przeznaczeniem jest narażony na różnego rodzaju niepożądane zapachy związane z gotowaniem?

  Dokumentacja projektowa uwzględnia standardowo wentylację mechaniczną gdzie obieg powietrza jest wymuszony i sterowany automatycznie, a zatem nie ma obawy o złą cyrkulację w budynku.

 14. Waldek


  Witam , Projekt jest rzeczywiście bardzo interesujący , mam pytanie czy może być on wykonany w technologi domu pasywnego ?

  Jak najbardziej, ten projekt z założenia jest energooszczędny, dostosowanie go do budynku pasywnego wymaga przeprowadzenia indywidualnego audytu energetycznego i wprowadzenia stosownych korekt na etapie adaptacji do warunków miejscowych.

 15. Pawel


  Projekt warty uwagi. Do idealu brakuje mu tylko gabinetu Czekam na nastepny wariant. 146m2 byloby optymalne :-)

 16. Kaja


  Świetny i niepowtarzalny projekt! Wymiary idealne dla młodej rodziny. Jesteśmy jeszcze na etapie szukania działki, ale jak tylko na jakąś się zdecydujemy zgłaszamy się do Państwa po projekt.

  Cieszymy się, że podoba się Państwu nasz projekt. Jeśli znajdą Państwo odpowiednią działkę prosimy dla pewności przed jej zakupem przesłać nam na adres mailowy wszystkie dokumenty, Sprawdzimy czy bez problemów będzie można zrealizować na niej projekt Parterowy 2.

 17. Bartek


  Piękny, jesteśmy z żoną zauroczeni tym projektem. Jedno pytanie: Czy przy adaptacji istnieje możliwość zwiększenia szerokości salonu o 1 metr? Salon wtedy by miał około 40 metrów i zyskają na szerokości pokoje 10 i 11. Zależy nam na takiej zmianie, ponieważ salon wydaje się trochę zbyt wąski. Proszę o podanie jeszcze wysokości pomieszczeń przy instalacji rekuperatora. Pozdrawiamy przyszli nabywcy Parterowy 2

  Oczywiście taką zmianę można wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Wysokość do stropu wynosi 2, 81m. Instalacja wentylacji mechanicznej została tak zaprojektowana, aby jak najmniej ingerować w powierzchnię stropu dlatego wykonanie sufitów podwieszanych ogranicza się głównie do pomieszczeń gospodarczych. Tam gdzie jest to konieczne minimalna wysokość sufitu podwieszanego wynosi 16cm.

 18. Rafał


  Czy jest możliwość zaprojektowania małego basenu w miejsce oczka wodnego?

  W przypadku basenu raczej wskazane byłoby odsunięcie go budynku, po pierwsze ze względów technicznych po drugie praktycznych.

 19. TOMEK


  Niesamowicie zaskoczyliście mnie tym kosztorysem :) Teraz tylko poszukiwania odpowiedniej działki pod dom :) Rozważacie opcje tego domu z garażem ?

  O wielkości kosztów realizacji poszczególnych projektów decyduje przede wszystkim ich powierzchnia. Ten dom jest nieduży więc koszty są odpowiednio niskie. Raczej nie rozważamy wersji z garażem ponieważ jego bryła zaburzy kompaktową formę. Jeśli będzie zainteresowanie takim wariantem to raczej stworzymy coś zupełnie nowego wykorzystując jedynie program funkcjonalny Parterowego 2. Jest bardzo prawdopodobne, że zamieścimy wersję z dodatkowym pokojem, ponieważ jego dodanie nie wpływa istotnie na bryłę budynku i taki wariant zachowuje charakter oryginału.

 20. Michał


  Fajny, fajny. Ten dodatkowy pokój na pewno by się przydał w naszym przypadku, garaż z resztą też (może aż tak wiele nie straci na tym bryła). Czekamy zatem na kolejny wariant;) Ma coś w sobie ten projekt, prosty a zarazem nowoczesny i z klimatem. Wyjście na zadaszony taras prosto z sypialni, śniadanie na takim tarasie bezcenne;) Jedyny minus to przejście z kuchni przez dość ciasnawy salon, no ale nie można mieć wszystkiego, zwłaszcza w kompaktowym domu. Rozwiązaniem byłoby przejście z jadalni ale takie stałe pojedyncze przeszklenie super wygląda o ile da się w ogóle taki gabaryt zamówić. Pozdrawiam, Michał

 21. Malwa


  Kolejny świetny i przemyślany w każdym szczególe projekt. Często tutaj zaglądam, szukając inspiracji, stąd moje pytanie - Jaki kamień (a może to płytka?) znajduje się na ścianie, na której wisi telewizor? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 22. kasia


  SUPER!!! Na taki projekt czekaliśmy - parterowy, z płaskim dachem i kompaktowy:) Jeszcze tylko kosztorys i będziemy w domu:) pozdrawiam!

  Dziękujemy, kosztorys pojawi się niebawem.

 23. Kasia


  Na taki projekt czekałam. Gratulacje ! Brakuje mi tylko wizualizacji, którejś z sypialni i łazienki, chodzi o wygląd okien. Projekt prawie idealny, oczywiście jak dla mnie :)

 24. Michał


  Świetny projekt. Gratuluję! Od dłuższego czasu regularnie śledzę Państwa projekty i jestem coraz bardziej pod ich wrażeniem, szczególnie że zdecydowanie preferuję nowoczesną architekturę. Bardzo podoba mi się Państwa dbałość o szczegóły. Moje pytanie do tego projektu - czy możliwe powiększenie całości tak aby powierzchnia całkowita wynosiła ok. 180-200m2 (dodatkowo gabinet, wiatrołap, łazienka dla gości). Jedyne co trudno mi aktualnie zaakceptować to przeszklone drzwi wejściowe, bez wiatrołapu, co powoduje, że osoba przy nich stojąca widzi bezpośrednio wszystko w salonie.

 25. Robert


  Brawo, piękny domek !!!

 26. Nika


  Projekt jest wspaniały-zresztą jak wszystkie wasze projekty.Ma tylko jeden mały minus-brak garażu.

  Taka była pierwotna koncepcja tego projektu. Zalety użytkowe garażu są oczywiście bezsporne, ale w tym układzie funkcjonalnym jego bryła zwiększyłaby kubaturę i dom straciłby kompaktową formę, na której nam zależało. Pewnym odstępstwem od tego założenia było wysuniecie poza obrys kwadratowego planu garderoby i łazienki rodziców.

 27. Milena


  Piękny, nowoczesny projekt. Czy jest możliwość dodania do projektu małego wc z oknem dla gości oraz małego gabinetu. Warunki zabudowy, które posiadam to max. 216 m2 przy szerokości frontowej 16,8 m.

  Tak, przygotowując ten projekt rozważaliśmy różne opcje funkcjonalne z zachowaniem obecnego układu i wyglądu zewnętrznego. Jednym z możliwych wariantów był model z dodatkowym pokojem. Wprowadzenie takiej wersji do oferty uzależniamy zainteresowaniem inwestorów.

Dokumentacja techniczna projektu jest w trakcie opracowania.

Masz możliwość złożenia zamówienia ale termin realizacji jest dłuższy.
W tym okresie możesz anulowane swoje zamówienie.
W celu uzyskania bliższych informacji skontaktuj się z Pracownią.

Zapytaj o projekt

Poleć projekt znajomemu