Projekty domów

dodaj opinię

* wszystkie pola wymagane
 • mmm

  Czy można jakies zdjecia z realizacji tego domu zobaczyc na Państwa stronie? Moze warto zwrócić się jako pracownia do klientów, którzy zakupili ten dom z prośbą o pokazanie? :)

  Proszę dołączyć do grupy facebook-owej "Domy z wizją budowy i realizacje". Jest tam jeden inwestor, który opublikował realizację najbardziej zbliżoną do założeń dokumentacji projektowej.

 • mmm

  Czy te pomieszczenia w domu nie sa za "ciasne"?
  Czy mozna już zobaczyć zdjęcia z realizacji tego projektu? Najlepiej wewnatrz i zewnatrz.
  Projekt extra!

  Wielkość pomieszczeń jest optymalna i proporcjonalna do wielkości samego domu. Proszę pamiętać, że percepcja przestrzeni jest dla każdego indywidualna i zależna od tego w jakich warunkach się wychowywała. Dla jednej osoby pokój 10 metrowy będzie duży i wygodny, a dla kogoś innego 30 m będzie za mały.

 • Katarzyna

  Witam jesteśmy za interesowani tym projektem ,bardzo podoba nam się elewacja z cegły Tamarin Falls,czy można prosić o nazwę serii tej cegły ?chcielibyśmy na żywo ją zobaczyć .Pozdrawiam!

  W przypadku tego projektu to nie cegła tylko płytka klinkierowa ręcznie formowana i jest dostępna w ofercie firmy KMK Klinkier:
  https://kmk-klinkier.pl/produkt/plytki-recznie-formowane/tamarin-falls/355/8

 • Marta

  Czy istnieje możliwość wprowadzenia oszczędności w kosztach przez zmniejszenie okien w salonie i kuchni ?Jakie formy okien pasowałyby tak żeby nie zgubić piękna bryły domu?

  W rzeczywistości to mały dom, a zatem okna nie mają przesadnie dużych wymiarów. W celach oszczędności można zamienić narożne łączenie szkła w salonie i kuchni na standardowy słupek.
  Można również zmniejszyć szerokość okna w sypialni od strony tarasu, ale raczej odradzamy zmniejszanie pozostałych otworów bo dom straci urok i stanie się bardziej masywny,

 • @Marta


  Witam. Kupujemy projekt. Budujemy sie w mazowieckim. Chetnie zobaczylibysmy dom na zywo. Buduje sie ktos w okolicy kogo mozna odwiedzic? Podejrzec

 • Marek

  Powiedzieć, że idealny, to za mało.

 • Aga

  Witam, kto projektował wnętrza tego domu?

  My jesteśmy autorami tej aranżacji :), ale zrobiliśmy to jedynie na potrzeby prezentacji projektu. Doradzamy odwiedzić dział Partnerzy na naszej stronie gdzie znajdują się wizytówki rekomendowanych przez nas Pracowni projektowania wnętrz.

 • iza

  Witam, czy jest możliwość zastąpienia ścianki w salonie (tej którą przykrywa zasłonka) szkłem lub zwężenia tej ściany o połowę zastępując ten fragment szkłem. i drugie pytanie czy można powiększyć salon o kilka metrów np przesuwając tą samą ściankę o 0,5 m w stronę podwórka pozdrawiam

  Można ścianę zastąpić witryną. W przypadku jeśli okno ma zastąpić tylko część ściany wymaga to wprowadzenia słupa w narożniku salonu. Jeśli miałaby zniknąć cała ściana to pojawią się dwa słupy - w narożniku salonu i kuchni. Dom można również poszerzyć.

 • Monika

  Witam, czy jest możliwa wersja z wiatrołapem?

  Tak, należy przesunąć wejście do części sypialnej do linii pomieszczenia spiżarni, w ten sposób stworzy się przestrzeń na niewielki wiatrołap.

 • Kas

  Piekny projekt. Gdzie można dostać taki rzygacz (przepust) jak na wizualizacji?

  To nasze autorskie rozwiązanie, element jest zaprojektowany z blachy nierdzewnej i wykonywane na indywidualne zamówienie.

 • @Michał K


  Witam, dołączam się do prośby P. Marcina, proszę o kilka zdjęć z zakończonej budowy. Pozdrawiam

 • @Marcin


  Witam, Rozważam zakup tego projektu chętnie zobaczyłbym zdjęcia w trakcie realizacji tego domu jaki i wykończonego. Serdecznie proszę o kilka zdjęć i opinie czy warto?

 • anna


  "Tak, przy zmianie źródła ogrzewania można obecną kotłownię zaadaptować na pokój i jest to najprostsza modyfikacja do uzyskania dodatkowego pomieszczenia bez zmiany formy, charakteru budynku oraz konstrukcji. Oczywiście taki pokój aby był funkcjonalny musi mieć minimum 275 cm szerokości, co oznacza, że trzeba brakujący metraż zabrać z pralni. Pomieszczenia pralni musi zostać podzielone między kotłownie, a łazienkę." Ja tez się zastanawiałam nad taka zmiana ale proszę mi powiedzieć gdzie wtedy znajdowałby się rekuperator, boiler?

  W takiej sytuacji funkcja kotłowni-pomieszczenia gospodarczego musiałaby zostać zlokalizowana w miejscu garderoby i spiżarni.

 • Piotr


  Dziś otrzymaliśmy pozwolenie na budowę Parterowego 2. Jednym słowem zabawa się skończyła ;) Dokonaliśmy modyfikacji polegajacej na poszerzeniu budynku w części z łazienką i garderobą. W efekcie mamy "salon kąpielowy" o pow. ponad 10 m.kw.. Projekt idealny :) Pozdrowienia

 • @ewelina


  Witam Rozważam zakup tego projektu chętnie zobaczyłabym jakieś zdjęcia tego domu w realu Serdecznie proszę o kilka zdjęć i opinie czy warto?

 • @grazyna


  Witam,zakupiłam projekt domu i lada dzień zaczynam budowę..Mam wielką prośbę do Pani Moniki-bardzo proszę o kilka zdjęć z Pani budowy lub kontakt w celu "kliku rad".Pozdrawiam

 • @Marcin L


  Witam, rozważam wybudowanie domu z projektu PARTEROWY 2. Mam jednak obawy wizualnego końcowego efektu. Chciałbym zobaczyć dom na żywo, może ktoś z Was podesłać zdjęcia? z góry dziękuję?

 • Katarzyna

  Witam, projekt jest bardzo ciekawy i zastanawiamy sie z mężem. Nad jego zakupem . Mam pytanie czy przy wyborze pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowych jest możliwość zaadoptowania kotłowni na mały pokój ? Czy jest możliwość rownież powiększenie łazienki kosztem pralni lub połączenie tych
  pomieszczeń ? Czy można zlikwidować oczko wodne czy spełnia ono jakaś określona role? Dziękuje z góry za odpowiedz.

  Tak, przy zmianie źródła ogrzewania można obecną kotłownię zaadaptować na pokój i jest to najprostsza modyfikacja do uzyskania dodatkowego pomieszczenia bez zmiany formy, charakteru budynku oraz konstrukcji. Oczywiście taki pokój aby był funkcjonalny musi mieć minimum 275 cm szerokości, co oznacza, że trzeba brakujący metraż zabrać z pralni. Pomieszczenia pralni musi zostać podzielone między kotłownie, a łazienkę.

 • @BARTEK


  Ja również zaczynam budowę tego domu, pozwolenie na budowę już posiadam. Jestem na etapie wyboru wykonawcy SSO. Pani Moniko proszę o kontakt e-mail, chciałbym porównać koszty,doświadczenie. Pozdrawiam

 • Michał

  Witam
  W warunkach zabudowy mam kąt nachylenia dachu od 5 do 45 stopni. Czy nie będzie problemu w tym projekcje ze zmianą w koncie nachylenia z 2 na 5 stopni ?

  Nie będzie problemu, być może jedynie zajdzie konieczność nieznacznego podniesienie ścianek attykowych.

 • Michał J

  Czy można rozszerzyć elewację fronotwą od strony sypialni i pokoi do 15m (czyli o 60 cm)?
  Rozważamy zakup tego projektu. Trochę nas też przeraża, że nie ma otwieranych okien w kuchni.
  Pozdrawiam, O.

  Budynek można poszerzyć na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. W budynkach posiadających wentylację mechaniczną nie ma potrzeby wietrzenia pomieszczeń, jeśli jednak chcą Państwo mieć możliwość otwierania okna w kuchni to nie widzimy problemu z wprowadzeniem do narożnego okna wąskiej części uchylnej.

 • Anita


  Pani Moniko a czy prowadzi Pani gdzieś dziennik budowy. Też chce budować ten dom i interesują mnie koszty i wszystko co związane z projektem . Pozdrawiam

 • Monika


  Jestem w trakcie budowy tego domu, w trakcie adaptacji dodałam garaz jednostanowiskowy w miejscu wiaty na wizualizacjach (na dwustanowiskowy nie pozwoliła wielkość działki). Koszt wykończenia to oczywiście kwestia bardzo indywidualna, ale na pewno nie jest to projekt taniego domu. Mimo to nie zamieniłabym projektu na żaden inny

 • ma

  Mój ulubiony projekt.
  Brakuje tylko garażu. Zastanawiałem się, czy nie można by podpiwniczyć budynku i w piwnicy umieścić garaż oraz kotłownie.
  Garaż znajdował by się +/- pod pokojami dla dzieci. Wjazd do niego nie musiał by być w linii prostej ze ścianą oraz mógł by mieć kształt rombu lub równoległoboku. Myślę, ze umieszczenie go pod skosem ułatwiło by wjazd oraz powstało by małe zadaszenie pod budynkiem.
  Czy takie zmiany są możliwe do wprowadzenia bez znacznych zmian konstrukcyjnych oraz o ile podniosły by koszty budowy? Pierwszą myślą było umieszczenie garażu w piwnicy od frontu, lecz w mojej ocenie budynek straciłby na uroku. Sam zjazd do garażu byłby stromy.
  W komentarzach wspominają Państwo o kolejnych projektach domów z płaskim dachem. Niestety nie pojawiają się w ofercie. Można spodziewać się kolejnych projektów, czy przez słaby popyt zrezygnowali Państwo z projektów tego typu?


  Można wykonać garaż pod budynkiem, ale to znacznie podwyższy koszty realizacji, co"kłóci" się trochę z koncepcją małego taniego domu. Problem stanowi również wykonanie właściwego zjazdu, który wydłuży minimalną głębokość działki. Większa działka to znowu wyższe koszty. Na pewno nie rezygnujemy z projektów z płaskim dachem.

 • Agnieszka


  Piękny projekt marzyłam o takim ale niestety nie dostane zezwolenia na budowę takiego domu ponieważ jest plan zagospodarowania budowlanego i mogę sobie tylko pomarzyć o takim domu. Mężczyzna z którym rozmawiałam powiedział że boją się wydawać takich zezwoleń przez halę która się zawaliła w Katowicach ,ale nie biorą pod uwagę zrywanych dachów przez wichury. To niesprawiedliwe ,że nie można budować domu jaki nam się podoba.


  To tylko przykład kolejnego urzędniczego absurdu. Rozumiemy, że ograniczenia w wydawaniu pozwoleń na tego typu domy mogą wynikać  z lokalnych uwarunkowań urbanistycznych, ale podpieranie tego argumentem o katastrofie budowalnej jest po prostu śmieszne. Przypadek hali w Katowicach był konsekwencją błędów projektowych i wykonawczych, a nie formy budynku i tego, że posiadał dach płaski, aż ciśnie się na usta pytanie: "co ma piernik do wiatraka ?" :)

 • biola


  Witam, projekt i jego aranżacja są super. Mały ale wystarczający. Przystępny cenowo i w budowie, i zapewne w późniejszym utrzymaniu. Naprawdę super! Bardzo podoba mi się klinkier na elewacji.

 • Marcin


  Czy już ktoś zdecydował się na zakup i budowę tego domu? Jeśli tak, czy można zobaczyć zdjęcia z realizacji inwestycji? Dziękuję!

 • Angelika


  Witam, czy istnieje możliwość przesunięcia samej tylko ściany pokoju dziennego o metr l(ub choć 50cm). Zmniejsz się wtedy okno sypialni, ale czy konstrukcyjnie jest to do zrobienia?

 • Andrzej

  Witam, czy istnieje możliwość zmiany wielkości okien w pokojach oraz przerobienia kuchni na zamkniętą? Super byłoby też zobaczyć projekt garażu wolnostojącego pasującego do projektu domu :)

  Wielkość okien można zmienić na etapie adaptacji, ale proszę pamiętać , że im mniejsze okna tym bryła budynku będzie sprawiać wrażenie masywniejszej. Nie rekomendujemy zamknięcia kuchni ponieważ salon z jadalnią nie są przesadnie duże i otwarta kuchnia powiększa optycznie całą część dzienną domu.

 • Tomasz

  Uklad pomieszczen rewelacyjny, mam jednak watpliwosci co do ksztaltu dachu. Plaski wyglada swietnie, ale duzo sie slyszy o przeciekaniu i trudnosciach w wykonaniu izolacji termicznej dla dachow plaskich. Bylaby mozliwosc adaptacji tego projektu na dach skosny o malym nachyleniu, tak aby wciaz byla to zgrabna nowoczesna parterowka?

  Mamy 21 wiek i nie widzimy żadnych racjonalnych argumentów przemawiających za rezygnacją z dachów płaskich. 90 procent wielkokubaturowych obiektów mieszkalnych wznoszonych przez deweloperów posiada dachy płaskie. Czy deweloper, który prawnie gwarantuję rękojmię ryzykowałby stosowanie usterkowej technologii ? Negatywne opinie są rozpowszechniane najczęściej przez "fachowców" , którzy nie znają tych technologii oraz inwestorów, którzy ich zatrudniają. Aby uniknąć kłopotów eksploatacyjnych należy po prostu korzystać z usług podwykonawców specjalizujących się w dachach płaskich.

 • Łukasz

  Projekt arcyciekawy. Czy istnieje możliwość wybudowania go w technologii drewnianej?

  Oczywiście, tak jak wszystkie pozostałe projekty w naszej ofercie.

 • Karolina

  Witam, Został już na forum poruszony temat dodatkowego pokoju. W związku z liczebnością naszej rodziny jesteśmy bardzo zainteresowani tym rozwiązaniem. Zwracam się z pytaniem, kiedy projekt z dodatkowym pokojem się pojawi? Jeżeli nie pojawi się oficjalnie czy możliwa jest adaptacja indywidualna projektu Parterowy 2 o kolejny pokój.

 • Joanna

  Świetny projekt, dla nas prawie idealny. "Prawie" ponieważ brakuje gabinetu, najlepiej od frontu. Czytałam w komentarzach, że zastanawiacie się Państwo nad wprowadzeniem takiego projektu. Jeśli tak to byłabym nim zainteresowana. Czy jest szansa, że pojawi sie w najbliższym czasie, lub byliby Państwo w stanie go "doprojektować" na specjalne zamówienie? Mam jeszcze pytanie odnośnie takiego dachu zimą. Czy wymaga on odśnieżania?

 • KATARZYNA

  Witam, mam pytanie odnośnie tego projektu czy można taki domek z płaskim dachem wybudować na terenie południa Polski? Rejon Bielska-Białej
  Pozdrawiam


  To określi decyzja o warunkach zabudowy lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wydane przez właściwy organ administracyjny. W tym celu w lokalnym urzędzie należy wypełnić odpowiedni wniosek uwzględniający parametry tego projektu.

 • @Dariusz

  Projekt po prostu super, ale interesuje mnie rzetelność=realność kosztorysu. Czy ktoś budował już na podstawie tego projektu? Będę wdzięczny za kontakt.

 • Maciej

  Witam, projekt bardzo efektowny, natomiast mam pytanie na temat dużych przeszkleń w kuchni oraz w jadalni, które nie są otwierane. Czy powyższe rozwiązanie nie spowoduje słabej cyrkulacji powietrza w tym rejonie budynku, który w związku ze swoim przeznaczeniem jest narażony na różnego rodzaju niepożądane zapachy związane z gotowaniem?

  Dokumentacja projektowa uwzględnia standardowo wentylację mechaniczną gdzie obieg powietrza jest wymuszony i sterowany automatycznie, a zatem nie ma obawy o złą cyrkulację w budynku.

 • Waldek


  Witam , Projekt jest rzeczywiście bardzo interesujący , mam pytanie czy może być on wykonany w technologi domu pasywnego ?

  Jak najbardziej, ten projekt z założenia jest energooszczędny, dostosowanie go do budynku pasywnego wymaga przeprowadzenia indywidualnego audytu energetycznego i wprowadzenia stosownych korekt na etapie adaptacji do warunków miejscowych.

 • Pawel


  Projekt warty uwagi. Do idealu brakuje mu tylko gabinetu Czekam na nastepny wariant. 146m2 byloby optymalne :-)

 • Kaja


  Świetny i niepowtarzalny projekt! Wymiary idealne dla młodej rodziny. Jesteśmy jeszcze na etapie szukania działki, ale jak tylko na jakąś się zdecydujemy zgłaszamy się do Państwa po projekt.

  Cieszymy się, że podoba się Państwu nasz projekt. Jeśli znajdą Państwo odpowiednią działkę prosimy dla pewności przed jej zakupem przesłać nam na adres mailowy wszystkie dokumenty, Sprawdzimy czy bez problemów będzie można zrealizować na niej projekt Parterowy 2.

 • Bartek


  Piękny, jesteśmy z żoną zauroczeni tym projektem. Jedno pytanie: Czy przy adaptacji istnieje możliwość zwiększenia szerokości salonu o 1 metr? Salon wtedy by miał około 40 metrów i zyskają na szerokości pokoje 10 i 11. Zależy nam na takiej zmianie, ponieważ salon wydaje się trochę zbyt wąski. Proszę o podanie jeszcze wysokości pomieszczeń przy instalacji rekuperatora. Pozdrawiamy przyszli nabywcy Parterowy 2

  Oczywiście taką zmianę można wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. Wysokość do stropu wynosi 2, 81m. Instalacja wentylacji mechanicznej została tak zaprojektowana, aby jak najmniej ingerować w powierzchnię stropu dlatego wykonanie sufitów podwieszanych ogranicza się głównie do pomieszczeń gospodarczych. Tam gdzie jest to konieczne minimalna wysokość sufitu podwieszanego wynosi 16cm.

 • Rafał


  Czy jest możliwość zaprojektowania małego basenu w miejsce oczka wodnego?

  W przypadku basenu raczej wskazane byłoby odsunięcie go budynku, po pierwsze ze względów technicznych po drugie praktycznych.

 • TOMEK


  Niesamowicie zaskoczyliście mnie tym kosztorysem :) Teraz tylko poszukiwania odpowiedniej działki pod dom :) Rozważacie opcje tego domu z garażem ?


  O wielkości kosztów realizacji poszczególnych projektów decyduje przede wszystkim ich powierzchnia. Ten dom jest nieduży więc koszty są odpowiednio niskie. Raczej nie rozważamy wersji z garażem ponieważ jego bryła zaburzy kompaktową formę.

 • Michał


  Fajny, fajny. Ten dodatkowy pokój na pewno by się przydał w naszym przypadku, garaż z resztą też (może aż tak wiele nie straci na tym bryła). Czekamy zatem na kolejny wariant;) Ma coś w sobie ten projekt, prosty a zarazem nowoczesny i z klimatem. Wyjście na zadaszony taras prosto z sypialni, śniadanie na takim tarasie bezcenne;) Jedyny minus to przejście z kuchni przez dość ciasnawy salon, no ale nie można mieć wszystkiego, zwłaszcza w kompaktowym domu. Rozwiązaniem byłoby przejście z jadalni ale takie stałe pojedyncze przeszklenie super wygląda o ile da się w ogóle taki gabaryt zamówić. Pozdrawiam, Michał

 • Malwa


  Kolejny świetny i przemyślany w każdym szczególe projekt. Często tutaj zaglądam, szukając inspiracji, stąd moje pytanie - Jaki kamień (a może to płytka?) znajduje się na ścianie, na której wisi telewizor? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • kasia


  SUPER!!! Na taki projekt czekaliśmy - parterowy, z płaskim dachem i kompaktowy:) Jeszcze tylko kosztorys i będziemy w domu:) pozdrawiam!

  Dziękujemy, kosztorys pojawi się niebawem.

 • Kasia


  Na taki projekt czekałam. Gratulacje ! Brakuje mi tylko wizualizacji, którejś z sypialni i łazienki, chodzi o wygląd okien. Projekt prawie idealny, oczywiście jak dla mnie :)

 • Michał


  Świetny projekt. Gratuluję! Od dłuższego czasu regularnie śledzę Państwa projekty i jestem coraz bardziej pod ich wrażeniem, szczególnie że zdecydowanie preferuję nowoczesną architekturę. Bardzo podoba mi się Państwa dbałość o szczegóły. Moje pytanie do tego projektu - czy możliwe powiększenie całości tak aby powierzchnia całkowita wynosiła ok. 180-200m2 (dodatkowo gabinet, wiatrołap, łazienka dla gości). Jedyne co trudno mi aktualnie zaakceptować to przeszklone drzwi wejściowe, bez wiatrołapu, co powoduje, że osoba przy nich stojąca widzi bezpośrednio wszystko w salonie.

 • Robert


  Brawo, piękny domek !!!

 • Nika


  Projekt jest wspaniały-zresztą jak wszystkie wasze projekty.Ma tylko jeden mały minus-brak garażu.

  Taka była pierwotna koncepcja tego projektu. Zalety użytkowe garażu są oczywiście bezsporne, ale w tym układzie funkcjonalnym jego bryła zwiększyłaby kubaturę i dom straciłby kompaktową formę, na której nam zależało. Pewnym odstępstwem od tego założenia było wysuniecie poza obrys kwadratowego planu garderoby i łazienki rodziców.

 • Milena


  Piękny, nowoczesny projekt. Czy jest możliwość dodania do projektu małego wc z oknem dla gości oraz małego gabinetu. Warunki zabudowy, które posiadam to max. 216 m2 przy szerokości frontowej 16,8 m.


  Tak, przygotowując ten projekt rozważaliśmy różne opcje funkcjonalne z zachowaniem obecnego układu i wyglądu zewnętrznego. Jednym z możliwych wariantów był model z dodatkowym pokojem.

Parterowy 1 Parterowy 3

Zapytaj o projekt

Poleć projekt znajomemu