Projekty domów

dodaj opinię

* wszystkie pola wymagane
 • Kasia

  Witam wszystkich serdecznie :) Mnie również bardzo spodobał się ten projekt. Interesuje mnie technologia drewniana, dlatego bardzo proszę o wszelkie informacje dotyczące budowy, kosztów, itp. Zdjęcia mile widziane. Czytałam Wasze opinie i wiem, że kilka osób było zainteresowanych technologią drewnianą. Bardzo, bardzo proszę, odezwijcie się. Przeraził mnie koszt tego domu w stanie deweloperskim - 300 tysięcy. To nie na moją kieszeń, niestety.

  Pani Kasiu to jeden z pierwszych projektów w naszej ofercie, dlatego poszukałbym wątków dotyczących jego budowy na forum muratora. Swojego czasu to był bestseller i na pewno w internecie jest dużo ukończonych realizacji i cennych doświadczeń inwestorów.

 • dagmara

  Witam serdecznie czy jest możliwość by w największej sypialni na na antresoli zrobić jedno duże okno zamiast aktualnie dwóch małych. Jakie rozwiązanie w tej kwestii Państwo polecają? może zastosowanie tzw balkonu francuskiego (barierki)?

  Można, należy jedynie zachować niesymetryczny podział okna tzn. pozostawiając po jednej lub drugiej stronie skrzydło otwieralne obecnej szerokości, a pozostałą część jako doświetle stałe. Oczywiście takie rozwiązanie wymaga przy części otwieralnej wprowadzenie barierki czyli tzw. portfenetru.

 • @Paulina

  Witam. :)
  Jestem zainteresowana budową Z widokiem :) Bardzo proszę osoby, które mieszkają lub są na etapie budowy o kontakt na adres e-mail oraz przesłanie kilku zdjęć. Pozdrawiam :)

 • Katarzyna

  Dzień dobry, czy do tego budynku można dostawić garaż dwustanowiskowy z kolejnymi sypialniami na górze iewentualnie poszerzyć kuchnię . Czy da się to zrobić w ramach adaptacji,zgóry dziękuję za informację

  Dostawienie garażu do tego projektu najlepiej wykonać w formie widocznej na realizacji czyli jako odrębną bryłę. Odradzamy powiększanie domu o kolejne sypialnie nad garażem, adaptacja ma sens jeśli zakres zmian jest niewielki. Jeśli garaż miałby być połączony z budynkiem mieszkalnym to sugerujemy raczej adaptację wersji 2, która już ma garaż. Kuchnię można poszerzyć nieznacznie na ile pozwalają nam wymiar wiatrołapu i drzwi wejściowe do salonu.

 • Marzena

  szukam kontaktu z Darkiem, który zamieścił swój post w dniu 12.12.2014 r. jeśli przeglądasz ta stronę to odezwij się do mnie. Interesują mnie szczegóły zmian jakie wprowadziłeś w projekcie, napisałam do Ciebie maila.

 • Patrycja

  Gosia która buduje w technologii drewnianej mogłabym prosić o kontakt na bereta88@wp.pl ? mam kilka pytań, też zamierzam stawiać kanadyjczyka. Pozdrawiam

 • dona


  czy ktos może wstawić zdjęcia z realizacji?

 • @Tomasz


  Witam, Jestem zainteresowany projektem, jeżeli ktoś w okolicy śląską lub małopolski jest w trakcie budowania lub ukończył ten dom proszę o kontakt. Bardzo dziękuje. Pozdrawiam.

 • @DAREK

  Witam. Od miesiąca jestem w trakcie budowy tego domu lecz wprowadziłem kilka zmian: po pierwsze, podpiwniczenie na całej powierzchni - garaż, kotłownia pomieszczenie techniczne, coś w rodzaju spiżarni i w środkowej części sporych rozmiarów pomieszczenie które jest połączone szerokim przejściem z garażem. Warunki w glebie mi na to pozwalają (jest sucho jak na pustyni) A co do funkcjonalności to przeniesienie wiatrołapu w miejsce pomieszczenia gospodarczego i wyrównanie ściany po wiatrołapie pozwoliło mi na zaadoptowanie tego miejsca na kuchnie, w kuchni była mini jadalnia a teraz jest ta jadalnia pełnowymiarowa i z widokiem na ogród i to od południowej strony. Salon kuchnia i jadalnia są w jednym obrębie, bez drzwi co daje w tym niewielkim domku wrażenie przestrzeni no i te duże okna są fantastyczne, mamy przed sobą przestrzeń po sam koniec ogrodu, a jak komuś tego mało to możemy sobie jeszcze zafundować oranżerie dostawioną do okna ( typ balkonowy ) od strony jadalni. itd itp.... piwnice są może i kosztowne ale jak pomyśle sobie że musiał bym postawić osobno garaż to też są jakieś koszty ( projekt, drugi dach no i w nie pogodę zasuwaj po deszczu albo błocie pośniegowym). moim zdaniem piwnice mają więc sens. sporo zalet . Ale postawione jest na razie do poziomu zerowego, jest teraz pora zimowa więc dwa lub trzy miesiące mam czasu na wznowienie robót. pozdrawiam i życzę udanych projektów.:) :) :)

 • @Karol


  Witam. Bardzo podoba mi sie ten projekt. Chetnie zobacze taki dom w wojewdztwie podlaskim. Jeżeli ktoś mógłby pokazać nawet na etapie budowy to proszę o kontakt mailowy. Pozdrawiam.

 • @Ula


  Witam Jestem zainteresowana budową tego domu. Czy mogę prosić osoby, które mieszkają już w takim domku o wysłanie zdjęć z realizacji na maila? Z góry serdeczne dzięki! Pytanie do pracowni- czy istnieje możliwość zamówienia lustrzanego odbicia projektu?

 • Magda

  Ciekawy projekt- prosty i tani ale czy dach możnaby zamienić na bezokapowy?
  pozdrawiam M.

  Teoretycznie można , ale nie rekomendujemy takiej zmiany. Budynek z wysuniętą częścią sypialni i części gospodarczej jest po prostu za szeroki żeby uzyskać właściwe proporcje. Dach bez okapu najlepiej wygląda jeśli przekrywa prostą formę na rzucie prostokąta.

 • Justyna

  Witam, czy w przypadku działki o długości 19m możliwa jest budowa domu bez koniecznosci ingerencji w projekt?

  Minimalna głębokość działki, która wyklucza ingerencje projektanta to 19, 27 m.

 • @Marek


  Bardzo proszę wszystkich inwestorów, którzy zbudowali lub mają więcej odmian projektu Z WIDOKIEM (indywidualnych powiększeń pomieszczeń) o kontakt na maila: aydin@o2.pl. Bardzo podoba mi się ten projekt, jednak myślę o powiększeniu go nieznacznie. Chętnie nawiążę kontakt również ze szczęśliwymi posiadaczami takiego domu w województwie zachodniopomorskim lub ościennych. Marzę o zobaczeniu tego na żywo.

 • Rafał


  czy można w tym projekcie zmienić kąt nachylenia dachu do 40 stopni

  Można taką zmianę wprowadzić na etapie adaptacji do warunków miejscowych, ale według naszej opinii ten dom ma najlepsze proporcje z 35 stopniowym kątem nachylenia połaci.

 • Gosia


  Witam Wszystkich Jesteśmyw trakcie budowy tego domu ale budujemy w technologi drewnianej. W tej chwil będzie kładziony dach. Z podpiwniczeniem budujemy 3 miesiące mam nadzieję, że za następne 3 miesiące będziemy się cieszyć domowym ogniskiem. Projekt domu jest idealny dla małej rodzinki, a dompełen uroku. Pozdrawia

 • Kasia


  Witam, czy jest możliwość zamiany pomieszczeń na dole tzn. w miejscu gabinetu kuchnię a w miejscu kuchni gabinet.

  Tak, oczywiście, modyfikacje tego typu nie stanowi żadnego problemu.

 • Magda

  Witam.
  Gratuluję wspaniałego projektu. Wszystkie Państwa projekty są piękne, jednak ten jest wyjątkowy. Poszukując domu dla nas (trzyosobowej rodziny) przewertowałam mnóstwo katalogów i stron internetowych. Niestety nie znalazłam żadnego interesującego projektu małego domu, stąd mój wniosek: nie jest łatwo zaprojektować mały dom. "Z Widokiem" jest niewielki, funkcjonalny, ale przede wszystkim jego estetyka jest bliska mojemu gustowi.
  Dla nas projekt jest idealny, poza jednym szczegółem- jest nieco zbyt ciasny. Endriu pisał o możliwości powiększenia tego domu poprzez wydłużenie go w części kuchennej o 1m. Jestem ciekawa o jaki wymiar maksymalnie można powiększyć w ten sposób część kuchenną, pokój gościnny z łazienką i ew. salon. Czy wydłużenie tych pomieszczeń o 1m każde jest możliwe bez ingerencji w konstrukcję dachu?
  Pozdrawiam :)

  Wydłużenie budynku z linią kalenicy nie jest skomplikowane. Wielkość wydłużenia określa się wielokrotnością 30cm modułu liczonego w osiach konstrukcyjnych ścian, a zatem dom można wydłużyć o 30, 60, 90cm itd. Według naszej opinii optymalną wielkością powiększenia tego projektu dla zachowania właściwych proporcji jest wymiar 60-90cm z przodu i z tyłu budynku. Taka zmiana został wprowadzona w domu "Z Widokiem 2" i w Pani przypadku lepiej byłoby zamówić wersje "2" usuwając z niej garaż na etapie adaptacji projektu ponieważ wykreślenie garażu z dokumentacji jest znacznie prostsze i tańsze niż wydłużanie budynku.

 • Tadek

  Jestem w trakcie budowy. W tym miesiącu będzie już dach. Projekt podoba mi się coraz bardziej. Dom wcale nie jest taki mały jakby się mogło wydawać. Osobiście moge projekt polecić.

 • Endriu

  Witam wszystkich zadowolonych i niezadowolonych z tego projektu, pozwolę sobię na kilka skromnych uwag tj:
  czytam tu o powiększeniu powierzchni, sprawa bardzo prosta i w miarę tania, wydłużenie domu o 1m w części kuchennej (kuchnia 12m2) a co za tym idzie pokój na piętrze również zwiększamy o ok. 6m2, hol również powiększymy,z powodzeniem zainstalujemy tam dużą zabudowę (konstrukcja dachu nie ulega zmianie). Jeśli chodzi o salon, ustawienie mebli wypoczynkowych pod oknem a tv na przeciwległej ścianie załatwia po cześci sprawę funkcjonalności,co do pr. "z widokiem2" pomysł z garażem jak najbardziej trafny jedynie kolorystyka projektu może powodować negatywne odczucia, po zwiększeniu garażu 30-36m2(dwa stanowiska) otrzymujemy dom o pow. ok 140m2 + wyżej wspomniany garaż.

 • Andrzej

  Witam serdecznie. Domino też jestem zainteresowany zakupem tego projektu a co za tym idzie budową tego domu. Jeśli możesz to uprzejmie Ciebie proszę o przesłanie informacji ile kosztował Ciebie ten domek w stanie developerskim. Mój adres mailowy to andrewek21@gmail.com

 • domino

  witam czytam wasze uwagi i rozne opinie na temat tego domu i nie rozumiem tych ktorzy nie mieszkali w takim domu a tylko byli w nim i juz nazekaja.Proponuje znalezc inny projekt a nie pisac bzdur.Jestem jeden z pierwszych ktory wybudowal ten dom i wiem wszystko na temat tego domu ile kosztuje itd.Jedna propozycja na temat mojego domu trzeba po 1 powiekszyc go o jakies 20m kwadratowych i nic wiecej.Zwidokiem 2 traci urok ten dom i ten garaz porazka

  Odczucia i potrzeby każdego z nas są bardzo indywidualne. Doświadczenia kontaktu i pracy z setkami inwestorów potwierdza jedynie tezę, że nie da się stworzyć projektu idealnego, który będzie odpowiadał każdemu. W opiniach na temat projektów i zawartych w nich rozwiązań są zawsze skrajne wypowiedzi. To co jedna osoba uzna za najbardziej odpowiednie inna całkowicie zaneguje.

 • piotrek

  Kiedy można spodziewać się tych nowych projektów? Już mamy w zasadzie koniec miesiaca i cisza....
  Pozdrawiam

  Prosimy o cierpliwość. Wersja poglądowa domu Z Widokiem 2 pojawi się na stronie w przeciągu kilku dni.

 • Kasia

  Wkrótce tzn. w tym miesiącu, przyszłym...? Pytam bo my musimy wybrać projekt prawie na już...dom z widokiem jest super ale jedynym mankamentem jest powierzchnia...jakieś 20m.kw. by sie jeszcze przydało dla komfortu użytkowania...

  W tym miesiącu, tzn. do końca sierpnia.

 • Aśka

  Ten dom z zewnątrz prezentuje się interesująco, natomiast w środku... Nie za dobrze! Stwierdzam po wizycie u znajomej, która ten dom wybudowała. Uwaga dot. szczególnie pokoju gościnnego z kominkiem gdzie bardzo trudno rozmieścić sensownie meble.

  Proszę pamiętać, że dom Z Widokiem był projektowany jako letniskowy dom całoroczny z charakterystycznymi mankamentami tego rodzaju budownictwa jak powierzchnia poszczególnych pomieszczeń na granicy wymagań ergonomicznych. Inwestorzy zmieniając jego przeznaczenie na pełnoprawny dom jednorodzinny mogą odczuwać pewien dyskomfort powierzchniowy choć zawsze jest są to odczucia bardzo subiektywne. Już wkrótce przedstawimy powiększoną wersję tego domu, która zadowoli najbardziej wymagających.

 • Ani_

  Witam,
  czy istnieje możliwość pomniejszenia tego domu poniżej 100m2?
  Pozdrawiam.

  Teoretycznie tak, ale odradzamy. Wielkość pomieszczeń pod względem ergonomicznym jest optymalna, tzn. że po ustawieniu mebli założone powierzchnie i wymiary umożliwiają wygodną eksploatacje i swobodną komunikację. Zmniejszając gabaryty budynku, zmniejszy się również wygoda jego użytkowania.

 • Iwona

  Witam. Mam pytanie czy istnieje mozliwość zblizniaczenia togo projektu.

  Wyłącznie tylną ścianą szczytową, na działce zorientowanej względem stron świata wjazdem od południa. W innym ustawieniu nie wyobrażamy sobie tego domu zbliźniaczonego.

 • TGS

  Witam !

  Zajrzyjcie do Nas na forum muratora.

  http://forum.muratordom.pl/showthread.php?143575-quot-Z-widokiem-2-quot-pracowni-Domy-z-wizja

  Pozdrawiam

 • ADRIAN

  Witam.
  Projekt na moją kieszeń:)
  Podobają mi się rozwiązania zastosowane w tym projekcie.
  Będę wdzięczny za przesłanie zdjęć z realizacji i opinię osób już użytkujących dom "Z WIDOKIEM".

 • @Sabina

  Czy mogę prosić o przesłanie zdjęć Waszych realizacji? Będę wdzięczna! Zastanawiam się nad wybraniem tego projektu:)

 • Jerzy Kwaczyński

  Witam.
  Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego. Materiałem jest Silka E24. Dach wykonany jest z dachówki Creaton z pełnym deskowaniem. Mam problem jak najlepiej poprowadzić przewody z 3 solarów do pomieszczenia gospodarczego w którym będzie zbiornik 300 litrowy.

 • Sylwia

  Witam,
  Mieszkam wraz z rodziną w Domu z Widokiem od grudnia 2011. Najbardziej podobają nam się okna, przez które wpada mnóstwo światła. W mroźne, słoneczne dni temperatura w domu rosła o przynajmniej 2 stopnie.
  Wybraliśmy ten projekt m.in. ze względu na okna, usytułowanie budynku idealne wpasowanego do naszej działki, antresolę.
  Co nam się nie podoba to pogłos w całym domu, który jest najwiekszy na poddaszu.
  Chciałabym się w zwiazku z tym poradzić, co zrobić, żeby w jak największym stopniu wyciszyć roznoszące się dźwięki.

  Nadmierne rozchodzenie się dźwięku to cecha charakterystyczna wszystkich domów z antresolą, którego wartość jest zależna od wykończenia wnętrza - im będzie mniej zagospodarowane - z małą ilością mebli, wykładzin, zasłon lub innych materiałów utrudniających odbijanie dźwięku tym pogłos będzie większy. Bezpośrednio na antresoli trudno będzie zupełnie wyeliminować ten mankament, ale można polepszyć izolacje dźwiękową pokoi stosując drzwi wejściowe o lepszych parametrach izolacyjności akustycznej.

 • Przemek

  Czy w tym projekcie możliwe jest podpiwniczenie? Jeśli tak to czy całkowite/częściowe i jaki to ma przybliżony wpływ na kosztorys (10%, 20%) ?

  Podpiwniczenie z technicznego punktu widzenia jest możliwe w każdym projekcie, ale racjonalność takiego rozwiązania jest uzależniona od indywidualnych warunków gruntowych. Dlatego przed podjęciem decyzji o podpiwniczeniu należy bezwzględnie wykonać badania gruntowe, które określą rodzaj gruntu i poziom lustra wody. Wysoki poziom wody oraz występowanie gruntów mało przepuszczalnych jak np,. glina, przez które poziom może się okresowo podnosić są zdecydowanym przeciwwskazaniem do wykonywania piwnicy. Wielkość podpiwniczenia jest oczywiście zależna od potrzeb przyszłego właściciela, ale raczej powinna się ograniczać funkcjonalnie do niezbędnej powierzchni technicznej lub magazynowej.

 • Michał

  Witam,

  A jak utrzymać w tym projekcie pustkę nad salonem, oraz tą piękną otwartą przestrzeń na piętrze koło schodów, a jednocześnie dodać pokój? Sprawa zróżnicowanych długości okapów bardzo mi się podoba czy i to da się utrzymać, czy trzeba pójść na kompromis? Pozdrawiam,

  Dokładnie jak w odpowiedzi poniżej, jedynym sposobem na dodanie pokoju i zachowanie pustki jest wydłużenie części frontowej budynku z linią kalenicy, a następnie podzielenie powiększonego pokoju na dwa mniejsze.

 • Artur

  Witam ,
  Bardzo podoba mi się ten projekt, mam jednak małe pytanie: czy istnieje możliwość zmiany układu pomieszczeń na poddaszu tzn. zwiększenia ilości pokoi?

  Najprostszą zmianą umożliwiającą dodanie jednego pokoju na poddaszu jest wydłużenie części frontowej budynku z linią kalenicy o 60-90cm w osiach konstrukcyjnych a następnie podzielenie powiększonego pokoju na środku ścianką działową. W ten sposób powstaną dwa pokoje o pow. użytkowej ok. 10-11 m2. Można również wykonać podobny zabieg w tylnej części budynku dzięki czemu powiększą się pomieszczenia wchodzące w jej skład oraz zostanie wyrównana proporcja bryły.

 • Ewa

  Witam serdecznie, bardzo podoba mi się projekt jednak zastanawiam się czy jest możliwość wzbogacenia go o garaż.

  Istnieje taka możliwość, ale jest ograniczona do jednej lokalizacji - wyłącznie z boku budynku z przejściem do domu przez pomieszczenie gospodarcze. Ponadto ze względu na dość duży kąt nachylenia dachu bryła garażu nie zmieści się pod przedłużoną połacią i musi być przykryta dachem płaskim. Najlepiej jeśli tak dach jest jednocześnie tarasem użytkowym. Wyjście na taras jest wtedy umiejscowione na antresoli w formie prostej lukarny jak np. w projekcie "Wygodny 2".

Z pomysłem 3 Z Widokiem 2

Zapytaj o projekt

Poleć projekt znajomemu