FAQ

Czy projekt pasuje na moją działkę ?

Jeżeli masz wątpliwości, czy dany projekt pasuje na twoją działkę, prześlij na adres e-mailowy pracowni domy@domyzwizja.pl skan mapy geodezyjnej wraz z wypisem z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy. Sprawdzimy i przeanalizujemy otrzymane materiały, a następnie poinformujemy cię o możliwościach lokalizacji budynku na działce. Właściwe dopasowanie projektu do działki jest zależne od jej wielkości, orientacji względem stron świata oraz przypisanych do niej warunków administracyjnych, o których możesz dowiedzieć się więcej w dziale Zanim wybierzesz projekt

Czy na podstawie zakupionego projektu mogę wystąpić o pozwolenie na budowę ?

Oferowane przez naszą pracownię dokumentacje to tzw. projekty gotowe, które podobnie jak wszystkie tego typu projekty dostępne na polskim rynku stają się ważnymi w procesie urzędowym projektami budowlanymi dopiero po przeprowadzeniu tzw. adaptacji do warunków miejscowych. Taką adaptację wykonuje zazwyczaj lokalny projektant posiadający odpowiednie uprawnienia. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do działu Zmiany w projekcie - adaptacja

Czy pracownia może dostosować projekt do moich potrzeb?

Jeżeli rozważasz wprowadzenie modyfikacji, które dostosują budynek do twoich potrzeb, przejdź do działu
Zmiany w projekcie – adaptacja.

Na jakie zmiany w projekcie pracownia wydaje zgodę?

W dziale Zmiany w projekcie – adaptacja znajdziesz standardowy zakres zmian, na które udzielamy bezpłatnej zgody. Dokument zgody jest dołączany do kompletu dokumentacji. Jeśli podczas adaptacji projektu pojawią się korekty wykraczające poza ustalenia zapisane w dokumencie, dosyłamy jego bezpłatny duplikat uwzględniający nowe modyfikacje.

Jakie technologie budowlane stosowane są w projektach?

Wszystkie projekty w naszej ofercie zaprojektowane są w tradycyjnej i sprawdzonej technologii murowanej z elementami żelbetowymi, wykorzystującej do konstrukcji ścian głównie pustaki ceramiczne lub bloczki silikatowe. Więcej informacji znajdziesz w dziale Centrum informacji, w zakładce Technologia

Czy istnieją wersje lustrzane projektów ?

Tak, każdy projekt jest dostępny w odbiciu lustrzanym. Zmiana widoku z wersji podstawowej na lustrzaną następuje po kliknięciu ikony „Pokaż wersję lustrzaną” dostępną przy każdym projekcie.

Co zawiera dokumentacja projektowa ?
W jaki sposób określane są kwoty podane w kosztorysach ?
Czy można zapoznać się z dokumentacją projektową przed zakupem ?

Oczywiście. Jeżeli przed zakupem chcesz dokładnie zapoznać się z całą dokumentacją lub masz wątpliwości związane z projektem, możesz odwiedzić naszą pracownię, gdzie zaprezentujemy egzemplarz pokazowy i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie twoje pytania.

Czy wszystkie projekty oferowane na stronie są dostępne od ręki ?

Większość prezentowanych w serwisie internetowym projektów – zarówno w wersji podstawowej, jak i lustrzanej – jest gotowa do wysyłki lub odbioru osobistego w ciągu 2-3 dni. Wyjątek stanowią projekty umieszczone w dziale „Nowe projekty”lub oznaczone opisem „NOWOŚĆ". W takim wypadku realizacja zamówienia może być dłuższa. W celu sprawdzenia przybliżonego terminu skontaktuj się z pracownią.

W jaki sposób mogę zamówić projekt ?
Jakie są formy płatności ?

Najpopularniejsza forma rozliczenia to tzw. opłata za pobraniem – pieniądze odbiera kurier w momencie przekazania przesyłki. Możesz również dokonać płatności przelewem – na firmowe konto wskazane w automatycznej mailowej odpowiedzi na przysłany do nas formularz zamówienia. W celu przyśpieszenia realizacji zamówienia po dokonaniu przelewu należy przesłać jego potwierdzenie na adres e-mailowy pracowni domy@domyzwizja.pl

Czy można odebrać projekt osobiście ?

Jak najbardziej – taką formę odbioru można zaznaczyć podczas wypełniania formularza. Po złożeniu zamówienia zadzwonimy do ciebie w celu jego potwierdzenia i ustalimy dogodny termin spotkania. Przy odbiorze osobistym są dopuszczalne dwie formy płatności: gotówką (należy mieć przygotowaną odliczoną kwotę) lub przelewem – w tym wypadku odbiór dokumentacji jest możliwy dopiero po wpłynięciu odpowiedniej kwoty na firmowe konto.

Czy mogę zamówić sam kosztorys przed kupnem projektu ?

Tak. Wypełniając formularz zamówienia projektu, masz możliwość osobnego wyboru poszczególnych opracowań przynależnych do danego projektu, w tym kosztorysu. Taki kosztorys jest dokumentem w wersji elektronicznej w formacie *.rds z załączonym programem umożliwiającym jego przeglądanie. Dodatkowo dołączamy plik w formacie *.xls z zestawieniem materiałów i ich kosztów (z możliwością edycji). Po wpływie przedpłaty na konto firmowe kosztorys zostaje przesłany na adres mailowy wskazany w formularzu.