dodaj opinię

* wszystkie pola wymagane
 • Marzena

  jakiej firmy jest sofa w pokoju dziennym?

  To włoska sofa modułowa Extrasoft firmy Living Divani : http://www.livingdivani.it/EN/Products/sofas/extrasoft_p490.aspx

 • Marta

  Projekt jest wspaniały jednak przydatny byłby chociaż orientacyjny, uproszczony kosztorys - bez niego trudno zdecydować czy stać nas na realizację. Kiedy można się spodziewać kosztorysu?

  Niestety nie mamy poglądowego kosztorysu ponieważ dokumentacja nie została jeszcze ukończona, ale na pewno nie jest to dom tani w budowie. Koszty realizacji znacznie podwyższają: elewacja z cegły klinkierowej, pokrycie dachu struktonitem oraz stolarka. Przy założeniu, że uśredniony koszt budowy systemem zleconym do stanu deweloperskiego to ok. 2800 zł/ brutto za 1 m2 pow. użytkowej ( biorąc pod uwagę również garaż i pom. gospodarcze) ten dom kosztowałby ok. 550 tyś. zł, ale ze względu na wymienione powyżej elementy może się podnieść o ok. 150 tyś. zł do kwoty 700 tyś. zł. Mówimy tutaj oczywiście o stanie deweloperskim czyli bez wykończonego pod klucz wnętrza. Niebawem wprowadzimy tańszą wersją, ale bez garażu tylko z systemową wiatą. Tutaj zastosowane materiały będą tradycyjne i większość rozwiązań wprowadziliśmy pod kątem obniżenia kosztów, zakładamy, że stan deweloperski nowej wersji będzie kosztował w przedziale 420 - 450 tyś.

 • Szymon

  Imponujący projekt. Bardzo nam się podoba, aczkolwiek oczekujemy z niecierpliwością wersji 200 m2. Kiedy można się jej spodziewać?

  Najwcześniej jesienią, pierwsza pojawi się wersja ekonomiczna.

 • Łukasz

  Wakacje już się zaczęły :) kiedy można się spodziewać Odważnego w tańszej wersji? :)

  Materiały do prezentacji już są gotowe, ale opóźniamy premierę ponieważ ze względu na sezon urlopowy nie jesteśmy w stanie określić dokładnego terminu dostępności projektu. Jak tylko to zrobimy zaprezentujemy go na stronie.

 • Michał


  Witam, Czy wersja powiększona ciągle jest w planach? Bardzo podoba nam się ten projekt, myślimy jednak o jego powiększeniu do około 200 metrów kwadratowych. Kiedy można spodziewać się kosztorysu?

  Oczywiście, po premierze tańszego wariantu planujemy również zaprezentowanie większej wersji, zwłaszcza, że dla osób, których nie ograniczają możliwości finansowe pierwszy wariant jest po prostu za mały. Prosimy o cierpliwość, ten projekt jest jednym z naszych ulubionych i chcemy spełnić oczekiwania przyszłych inwestorów, tak aby mogły powstać piękne realizacje:)

 • Sylwia

  Czy już wiadomo kiedy pojawi sie projekt tańszej wersji? Wyczekujemy z utęsknieniem:)


  Wiadomość do wszystkich zainteresowanych tańszym wariantem- Pracujemy nad nim:) Przepraszamy za opóźnienie, ale po drodze wpadły nam do harmonogramu dwa inne projekty, które otworzą nowe rodziny projektowe. Tymczasem potwierdzamy garść informacji, które pojawiły się wcześniej na temat Odważnego 2: układ funkcjonalny pozostanie bez zmian, ale wizualnie będzie znacznie się różnił od pierwowzoru. Ponieważ wygląd drugiej wersji determinują koszty elewacja budynku będzie w większej części tynkowana i na fragmentach wykończona drewnem. Dach będzie pokryty dachówką lub blachą. Nowa forma budynku oraz uproszczone materiały wykończeniowe wykluczają dodatkową bryłę garażu. Wiemy, że część zainteresowanych będzie z tego powodu niezadowolona, ale nie chcemy iść na kompromis funkcjonalny kosztem wyglądu. Ponadto trzeba pamiętać, że 1m2 powierzchni garażowej kosztuje niemal tyle samo co metr powierzchni mieszkalnej. Pojawi się za to najprawdopodobniej wiata garażowa, która nie wpłynie istotnie na wygląd bryły głównej i nie będzie droga. Prosimy jeszcze o cierpliwość, projekt na pewno ukaże się przed wakacjami.

 • Bartek

  Kiedy będzie update tego projektu, miała być nowa wersja początkiem maja :)

 • Sebastian

  Kiedy wersja ekonomiczniejsza, miał być początek maja :)

 • Wioletta Pysiak

  Chciałam zapytać, czy model stołu i ew. krzeseł, to jakiś konkretny model dostępny na rynku?

  Stół to model Scorpio Wood firmy Cattelan IItalia, a krzesła podobnie jak sofa, to produkt firmy Living Divani model George's. Włoska stylistyka! piękna i niestety kosztowna:)

 • Paweł

  Bardzo , bardzo dobry projekt , czekam na kosztorys i pewnie w ciągu kilku miesięcy zamówię. Ale są małe dwa problemy 1. czy przeszklenia nie zabiją mnie finansowo przy inwestycji i 2. nie podoba mi się wejście do salonu , jadalni , gabinetu przez kuchnię. Kuchnię przeniosę do gabinetu.

 • Piotrek

  1) Kiedy można się spodziewać kosztorysu oraz deklarowanych następnych wersji ( z wykorzystaniem innych/ tańszych materiałów wykończeniowych )
  2) czy istnieje możliwość umieszczenia otwartej kuchni w miejscu małego pokoju 11,5 przy salonie /jadalni

  1. Tańszą wersję opublikujemy na początku maja.
  2. Tak, kuchnię można przenieść w miejsce gabinetu.

 • Anna

  Super projekt. Czy możliwa będzie rezygnacja z małego pokoju 11,5m2 na parterze i na miejsce tego pokoju wstawić kuchnię- z zagospodarowaniem miejsca pod schodami-szafki kuchenne oraz wyspą w miejscu gdzie jest jadalnia a jadalnie przenieść na miejsce obecnej kuchni?


  Taka zmiana jest możliwa.

 • Wioletta

  Projekt jest przepiękny.Czy planujecie Państwo zaprojektować mniejszą wersję tego domu?Jeżeli tak,to proszę o przybliżony termin.

  Niebawem, tzn. na początku maja planujemy premierę wersji o takiej samej powierzchni użytkowej, ale z wykorzystanie tańszych materiałów, co powinno dość znacznie obniżyć koszty realizacji.

 • Krystian

  Witam

  Projekt swietny mam tylko 1 pytanie: Czy mozna adaptowac pustke nad salonem na dodatkowy pokoj na pietrze?

  Można w miejscu pustki umieścić pokój, ale poprzednia sypialnia, ze względu na charakter przejściowy powinna zostać otwarta, jako strefa rekreacyjna dla dzieci.

 • Monika

  Projekt fantastyczny ale zastanawiam się nad jednym- czy okna w salonie się otwieraja/przesuwają?

  Przesuwają - wąskie skrzydło przy jadalni oraz szerokie skrzydło przy kominku.

 • Arek

  Czy możliwe jest przeniesie bramy garażowej na ścianę boczną ,tak jak są drzwi wejściowe oraz powiększenie garażu o 2 m?

  Tak, te zmiany można wprowadzić na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych.

 • marzena michałek

  Witam,
  Jeżeli to możliwe proszę o informację jakiej firmy zaprojektowano komplet wypoczynkowy w pokoju dziennym?


  To włoska sofa modułowa Extrasoft firmy Living Divani : http://www.livingdivani.it/EN/Products/sofas/extrasoft_p490.aspx

  Moduły można dowolnie konfigurować. Droga, ale warta swojej ceny:)

 • Ada

  Czy możliwe jest wykonanie stropu nad salonem (nie zaburzy to jego proporcji?) i dodanie okien tarasowych w sypialniach na piętrze, żeby doświetlić pokoje i wykorzystać przestrzeń nad garażem? Czy mogą Państwo podać orientacyjny koszt stanu deweloperskiego?

  Z technicznego punktu widzenia nie ma przeszkód do zamknięcia stropu, ale pojawia się problem komunikacyjny ponieważ obecna sypialnia nad jadalnią będzie pomieszczeniem przejściowym. W takiej sytuacji wskazane byłoby pozostawienie tej przestrzeni jako otwarte miejsce rekreacyjne dla dzieci. Okno tarasowe można wstawić jedynie w sypialni od frontu. Kosztorys będzie dostępny po ukończeniu całej dokumentacji projektowej.

 • Julita

  Projekt naprawdę robi wrażenie!
  Nowoczesny, prosty, ale także bardzo lekki i na szczęście pozbawiony przyciężkawych elementów zaczerpniętych z "architektury bunkrowej"

 • Rafał

  Witam. Projekt bardzo fajny. Ale poczekam na większa wersje. Zdecydowanie przydał by się większy salon. W sumie fajnie by było żeby nad garażem był tarasik.

 • iza

  No proszę wchodzę sobie jak zwykle na stronkę, żeby popodziwiać mój wymarzony przyszły dom parterowy 3, którego nic nie pobije, a tu taka niespodzianka. I co teraz?, chyba poczekam, bo może to najlepsze jest jednak dopiero przede mną:)

 • Artur

  Witam panie Piotrze, naprawdę ciekawy. (Może to będzie moja następna realizacja:). Jedno pytanie: kuchnia dość skromna ...co z lodówką?

  Na wizualizacji wkradł się drobny błąd:), piekarnik powinien być w słupku zabudowy bliżej ściany pod ekspresem do kawy. Lodówka znajduje się w drugim słupku zabudowy bliżej blatu roboczego ze zlewem.

 • Anna

  Cudny!!!

 • @Magda

  Wreszcie coś na mają długą działkę z wjazdem od południa. Czy dobrze widzę, że garaż jest w zasadzie odrębnym modułem i można by go przenieść z boku - obok wejścia, aby wjazd był na wprost - bez skrętu?

 • Aśka

  Witam, czy można dom poszerzyć o ok 2 metry? mamy wąską działkę, ale nie aż tak ;)
  Czy wejście do małego pokoju na parterze może być pod schodami, a nie z pokoju dziennego?

  Jeśli mamy zachować właściwe proporcje budynku oraz istniejący schemat konstrukcyjny to projekt można maksymalnie poszerzyć o 60 cm w osiach konstrukcyjnych oraz dodatkowo wydłużyć z linią kalenicy w przedziale 09-1,5 m. Tak powiększony budynek w sumie zyska ok. 20 m2 pow. użytkowej więcej. Wejście do gabinetu można umieścić pod schodami tylko pod warunkiem wydłużenia części środkowej domu.

 • Piotr

  Bardzo interesujący projekt. Zastanawia mnie w jak znacznym stopniu zastosowanie struktury nośnej ze stali (w zastępstwie murowanej) wpływa na koszt realizacji. W jakim zakresie cenowym należy się spodziewać kosztu realizacji?


  W tym projekcie konstrukcja stalowa ogranicza się głównie do widocznych słupów w części dziennej. Nie podniesie to znacząco kosztów realizacji. Na wysokość kosztów wpłyną natomiast w znacznym stopniu takie elementy jak cegła klinkierowa, pokrycie dachowe z płytek włóknocementowych oraz duża narożna witryna.

 • Piotr

  .....Ładny.wypisz wymaluj na moja działkę.

 • Michał

  dzień dobry,
  projekt świetny. pytanie czy przewidujecie Państwo jego pomniejszenie, przykładowo o ten 11,5 m pokój na parterze i inne umieszczenie schodów?

  Zastanawiamy się nad wprowadzeniem dwóch kolejnych wariantów: powiększonego, dla osób wymagających większej powierzchni oraz o takiej samej wielkości, ale z wykorzystaniem tańszych materiałów wykończeniowych - m.in rezygnację z cegły, zmianę pokrycia dachowego oraz mniej kosztowną stolarkę. W drugim wariancie układ funkcjonalny pozostałby taki sam, ale z zewnątrz dom wyglądałby zupełnie inaczej.

 • DOMY Z WIZJA


  Zapraszamy na prezentację nowego projektu skierowanego dla odważnych inwestorów, poszukujących domu o ciekawych rozwiązaniach estetycznych i użytkowych. Głównymi atutami tego projektu są niewielka szerokość oraz uniwersalny układ funkcjonalny umożliwiające lokalizowanie go na działkach wąskich i długich lub płytkich i szerokich. Dom posiada garaż dwustanowiskowy, który konstrukcyjnie jest oddzielony od bryły budynku dzięki czemu można wybudować go na późniejszym etapie lub z niego zrezygnować. Mamy nadzieję, że niebanalna forma oraz nowoczesne otwarte wnętrze zyska Państwa przychylność.

 • Piotrek

  Kolejny świetny projekt. Myślałem, że mojej "miłości" do Ekonomicznego 2B nic nie przebije, ale najwidoczniej się myliłem. Ten projekt w stu procentach przemawia do moich gustów, zarówno pod względem estetyki (być może to zasługa wizualizacji), jak i rozplanowania pomieszczeń. Dobra robota Panowie.

 • Michał

  Fenomenalny! Nieustanna obserwacja Państwa strony prowadzi mnie do wniosku, że zanim kupi się projekt Domów z Wizją trzeba się naprawdę dobrze zastanowić, bo kolejne projekty są rewelacyjne. Przestaje mieć znaczenie czy dom jest parterowy, piętrowy, dach płaski, spadzisty itd, po prostu jest super. Najważniejszym czynnikiem decyzyjnym staje się czas, a tym samym odpowiedź na pytanie - kupować czy jeszcze czekać ....? Gratuluję!

 • Michał

  Bardzo fajny projekt. Z ajkiego materiału ma być zrobiona biała podłoga?

 • Michał

  Świetny projekt. czas poszukać odpowiedniej działki. Pozdrawiam

Nowoczesny 3 Odważny 2

Zapytaj o projekt

Poleć projekt znajomemu