dodaj opinię

* wszystkie pola wymagane
 • Dawid

  Dzień dobry,
  Projekt prezentuje się wspaniale, szczególnie w tej aranżacji.
  Przeszklenie całej ściany jest niewątpliwym atutem tego projektu, jednak w upalne dni musi być sauna... Pytanie, czy okno (witryna) na całej ścianie jest otwierane, przesuwane?

  W dużej witrynie otwierane są jedynie te wąskie części, ze względu na to, że taras znajduje się w innym miejscu. Jeśli inwestor planuje wykonać taras naprzeciwko salonu, jadalni i kuchni to nie widzimy problemu w zmianie podziału tej witryny i wprowadzeniu dużych tafli przesuwnych. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W kwestii nagrzewanie to oczywiście tak duże przeszklenie musi mieć w środku przesłony w postaci firan, rolet lub żaluzji.

 • Tadeusz

  Witam,
  Piękny projekt, ale ten brak kosztorysu.... :).
  Czy projekt można już kupić (jest kompletny i gotowy do realizacji)?

  Projekt jest już dostępny w sprzedaży, termin realizacji zamówienia to 2-3 dni robocze. Kosztorys jest również dostępny, wysyłamy wersję uproszczoną na zapytania mailowe.

 • Katarzyna

  Witam
  W jaki sposób została rozwiązana konstrukcja stropu nad przeszkleniami? Pokazaliśmy projekt fachowcowi i brak słupów oraz belek podpierających ścianę attyki go mocno zaintrygował.


  Trochę się nagłowiliśmy z konstruktorem, żeby pozostawić szeroki widok nie zasłonięty żadnymi słupami :), właściwie to był jeden z głównych warunków ukończenia koncepcji tego projektu. W efekcie nawis nad przeszkleniem jest tzw. wspornikiem opartym na podciągu wypuszczonym powyżej stropu, to dlatego zabudowa kominka ma w środku słup podpierający tę belkę.

 • Izabela

  już czas na kosztorys:)

  P. Izabelo wiemy:), ale prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości, niebawem się pojawi. Tymczasem pracujemy jeszcze nad dokumentacją.

 • Jacek

  Dzień dobry,
  uprzejmie proszę jeszcze o ujawnienie kosztorysu uproszczonego, ponieważ realnie rozpatruję możliwość kupienia tego projektu.
  Z poważaniem
  Jacek

  Kosztorys jest już dostępny, uproszczoną wersję wysyłamy na zapytanie mailowe.

 • Gosia

  Witam,
  Czy zdradzicie skąd są lampy?:)) Projekty super- stale zaglądam na waszą stronę

 • Jacek

  1.Czy jest możliwe zamontowanie w tym domu pompy ciepła i fotowoltaiki?
  2. Jaki jest w przybliżeniu koszt i czy zalecają Państwo takie rozwiązanie?
  3. Czy można kupić projekt wykończenia?
  4. Jakie tworzywo stanowi elewację?
  5. Jak wygląda kwestia montażu tworzywa z elewacji na bramie garażowej?

  1. Oczywiście.
  2. To zależy np.od rodzaju pompy ciepła jaką chciałby Pan zastosować. Jeśli nie ma na Pana działce gazu to pompa ciepła jest wydaje się najlepszą alternatywną, zwłaszcza typu powietrze-woda, która nie wymaga skomplikowanej instalacji.
  3. Nie mamy takiego opracowania w ofercie. Uważamy, że typowy projekt wnętrza nie zdałby egzaminu ponieważ musiałby się opierać na materiałach dostępnych w internecie, a tam oferta ulega szybkim zmianom i taka dokumentacja wymagałaby ciągłej aktualizacji. Dlatego w dziale Partnerzy umieściliśmy wizytówki rekomendowanych przez nas Pracowni projektowania wnętrz i doradzamy skorzystać z ich usług.
  4-5. Zarówno na elewacji jak i bramie garażowej zostały zastosowane spieki ceramiczne. To materiał łatwy w montażu, a jedyną jego wadą jest dość wysoka cena.

 • Ewa

  Projekty domów parterowych i pasywnych jednocześnie- z naszego podwórka http://budownictwo-pasywne.blogspot.com/2014/01/projekty-domow-energooszczednych-i_24.html. Nadal widzę potencjał w waszych projektach. Pozdrawiam

 • Mariusz

  Witam.
  Ja doleje łyżkę dziekciu.
  Projekt genialny w swojej prostocie, z zewnątrz moje klimaty. Również rozwiązanie układu sypialnia rodziców, salon, jadalnia i to przeszklenie, mój ideał,ale...no właśnie. Ze strefy dziennej wchodzi się bezpośrednio do 3 pokoi, a to już jest mało komfortowe rozwiązanie. Szczególnie gdy te pokoje należą do nastolatków. Osobiście zmieniłbym rozkład pomieszczeń, zachowując bryłę budynku i wówczas byłby to mój dom idealny.

  Jeśli chcemy zachować niewielką powierzchnię domu oraz wielkość obrysu zewnętrznego to takie rozwiązanie jest optymalne, bo nie ma dodatkowej przestrzeni komunikacyjnej a bryła nie jest przesadnie długa. Poza tym na wprost salonu jest przewidziany gabinet, a pokoje dzieci są cofnięte na wysokości jadalni i kuchni. Dlatego uznajemy że nie sąsiadują bezpośrednio z pokojem dziennym, a gabinet oraz blok kominka stanowią pewien umowny bufor.

 • Janusz

  Czy istnieje opcja projektu tego domu jako budynku pasywnego?
  Jakiego rodzaju są posadzki prezentowane na zdjęciach?
  Dziękuję Janusz

 • Magdalena

  Witam,

  Jaki jest szacunkowy kosztorys tego domu?
  Czy można zmienić dach na spadzisty?
  Czy najwieksza sypialnia można ustawić o 180 stopni aby była z dużym oknem i stylu domu?
  i ostatnie pytanie :
  czy pom.gospodarcze i łazienkę można powiększyć?

  dziękuję
  Magda

  1. Kosztorys będzie dostępny po opracowaniu całej dokumentacji, czyli za ok 4-5 tygodni.
  2. Teoretycznie można, ale nie polecamy . Forma tego domu nie będzie wyglądała dobrze z dachem spadzisty, jest po prostu za szeroka.
  3. Okno w sypialni można przenieść na tylną ścianę budynku.
  4. Można, ale trzeba się liczyć z wydłużeniem domu lub zmniejszeniem wielkości innych pomieszczeń.

 • Ania

  Witam, mam małe pytanko? Czy można zamienić w sypialni ścianę z oknami na murowaną i odwrotnie?? Jeśli tak, to proszę o więcej informacji na e-maila. Chodzi mi konkretnie o cenę projektu, terminy realizacji itp.

  Okno w sypialni można przenieść na tylną ścianę, jeśli o to Pani pytała. Zmianę lokalizacji okna należy wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych, wydamy na to bezpłatną zgodę. Dokumentacja jest w trakcie opracowania i będzie dostępna za 4-5 tygodni. Cena projektu widnieje na stronie i wynosi 6500 zł/brutto.

 • Karolina

  Witam, czy jest możliwość obejrzenia więcej zdjęć aranżacji tego domu? Pozdrawiam.

  P. Karolino niestety nie mamy więcej ujęć.

 • Tomasz

  Nie mam słów. Przepraszam za słownictwo, ale projekt jest zajebisty. Muszę go wybudować. Od dziś szukam działki!!!

  :) jak już Pan znajdzie idealną działkę to proszę pamiętać o sprawdzeniu czy posiada warunki zabudowy lub jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mamy tutaj na myśli zapis o możliwości realizacji budynku z dachem płaskim.

 • Michał

  Jaki system stolarki proponują Państwo by osiągnąć efekt jak na wizualizacji salonu/jadalnia ? Czy jest to rozwiązanie ogólnie dostępne ? Projekt bardzo fajny.

  Wszystkiego nie możemy zdradzać, ale możemy potwierdzić, że jest to produkt dostępny.

 • Izabela

  wspaniały wspaniały wspaniały! na taki czekałam, pewnie szczegóły trzeba będzie dopracować ale pierwsze wrażenie robi piorunujące

  :) Cieszy nas Pani entuzjazm, zapraszamy do współpracy, chętnie omówimy korekty dostosowujące projekt do Państwa potrzeb.

 • Janusz

  Osobiście wygląd zewnętrzny budynku jest jak najbardziej do zaakceptowania ale szkoda, że nie jest ocieplony fragmentami drewnianej elewacji jak w przypadku projektu Parterowy 1. Bardzo fajnie, że autorzy umieścili w bryle budynku garaże oraz "altanę". Rozmieszczenie pomieszczeń jest przemyślane chociaż pewnie dla osób, które zamieszkają w tym domu przeszkadzać będzie brak odizolowania salonu i jadalni od sypialni. Osobiście żałuję, że nie znalazło się miejsce na osobna małą toaletę i garderobę, chociaż wtedy projekt przypominałby bardziej pierwszą odsłonę projektu. Na plus dodałbym świetliki w łazienkach. Czekam na kosztorys oraz więcej zdjęć z aranżacji wnętrza :)

  P. Januszu wybór materiału wykończeniowego jest oczywiście możliwy, my tylko pokazujemy miejsca gdzie zastosować inny materiał, aby podziały elewacji były właściwe. Może to być drewno, płytka klinkierowa ręcznie formowana lub kamień, to pozostawiamy inwestorom. To co zostało zaproponowane przez nas, czyli płyta w kolorze jasnoszarym jest zdeterminowane naszym wyborem dosyć surowej i monochromatycznej aranżacji wnętrza, gdzie jedynym elementem ocieplającym są włączone lampy. Dzięki temu wygląd zewnętrzny i wnętrze są spójne. Proszę to traktować jako naszą subiektywną propozycję, inwestorzy mogą zarówno wnętrze jak i bryłę wykończyć stosownie do własnych upodobań.

 • Michał

  Obserwuję Państwa projekty od bardzo długiego czasu. Projekt Parterowy 1 był moim zdecydowanym faworytem. Mimo tego, po długich przemyśleniach i obejrzeniu jego realizacji zrezygnowałem z zakupu. Muszę powiedzieć, że od momentu kiedy powstał Parterowy 1 (mimo wszystko, moim subiektywnym zdaniem, Państwa najlepszy projekt) jedyne co ciśnie mi się na usta to stwierdzenie - NARESZCIE! Bardzo gratuluję rewelacyjnego projektu!

  Dziękujemy:) też uważamy że to wyjątkowo udany projekt, zwłaszcza, że udało się w nim skondensować cały program funkcjonalny w zwartej bryle na rzucie prostokąta, a przy tym forma pomimo tego, że oszczędna, nie jest nudna.

 • Michał

  Trudno się do czegoś przyczepić :) bardzo ładny i zupełny projekt

 • Ewa

  Prosta, zwarta bryła, płaski dach - aż się prosi o dom pasywny albo przynajmniej nisko energetyczny. Doczekamy się takiego projektu? Bez okien na północ, dobrze ocieplony, na płycie fundamentowej i z logicznym rozkładem pomieszczeń, bez kominów i pompy ciepła? Jestem cierpliwa ;)

  P. Ewo jeśli stricte pasywny to raczej nie parterówka:) parametr powierzchni zabudowy znacznie zawyża wyniki obliczeń w charakterystyce energetycznej, dlatego jeśli zaprojektujemy dom pasywny to na pewno z użytkowym poddaszem.

 • DOMY Z WIZJA

  Zapraszamy na premierę nowego projektu parterowego z płaskim dachem. Tym domem wracamy zdecydowanie do naszej autorskiej stylistyki, którą charakteryzuje przede wszystkim oszczędna w formie i materiałach nowoczesność. Projekt dedykujemy wszystkim miłośnikom współczesnej architektury, którzy poszukują nowoczesnego parterowego domu o niewielkiej powierzchni użytkowej, ale z pełnym programem pomieszczeń. Mamy nadzieję, że kolejna nasza propozycja zyska Państwa przychylność i czekamy na opinie, które są dla nas zawsze cennym źródłem informacji przy opracowywaniu nowych koncepcji.

Parterowy 2 Pogodny 1

Zapytaj o projekt

Poleć projekt znajomemu