dodaj opinię

* wszystkie pola wymagane
 • @Adrian


  Cześć! Czy jest tutaj osoba, która zrealizowała projekt w okolicach Rzeszowa, Krakowa? Bardzo mi się on podoba, lecz chciałbym przed podjęciem ostatecznej decyzji obejrzeć go na żywo! Proszę o kontakt na maila. Pozdrawiam, Adrian

 • @Robert


  Witam . jestem zainteresowany tym projektem . czy ktoś z Państwa buduje / budował ten dom na górnym śląsku . i drugie zapytanie ,. jaka jest różnica orientacyjna w kosztach budowy domy bez okapu a z okapem?

 • Łukasz

  Witam serdecznie,

  Czy ktoś budował dom PROSTY 1 w okolicach Rzeszowa(podkarpacia) i byłby skłonny do udzielenia rad oraz możliwości zobaczenia domu?

  Pozdrawiam

 • jacuś

  Drogie domy z wizja, poprosze o Wasza alternatywę dla płyty włóknisto-cementowej, moze byc tu a moze byc tez na maila - drewno zastosowane w realizacjach inwestorów podoba mi sie, niemniej jednak jest to materiał kłopotliwy w konserwacji i wolalbym zostac przy zblizonej kolorystyce jak na wizualizacjach projektu (brame tylko zrobie w kolorze, bo mam pojedyncza po adaptacji Waszego projektu), pomozecie ?

  Pomożemy !:) jako alternatywę dla płyty włóknisto-cementowej proponujemy spieki ceramiczne czyli płyty Laminam. Są lekkie, odporne na warunki atmosferyczne i stosunkowo proste w montażu. Produkt znajdzie Pan na stronie: www.laminam.pl

 • Klaudia

  Witam
  Czy jest możliwość otrzymania namiaru na firme która wykonywała ogrodzenie domu Prosty 1 ? Zdjęcia domu są wystawione w Realizacjach

  Nie jesteśmy pewni, czy to dokładnie ten rodzaj ogrodzenia, ale wygląda nam to na system ogrodzeniowy Master I firmy Profess: http://www.ogradzamy.com.pl/

 • Michał


  Witam, Czy w przypadku tego projektu wchodzi w grę rezygnacja z tarasu i przesunięcie w to miejsce salonu - 'w prawo', a co za tym idzie przesunięcie schodów bardziej w 'lewo', żeby ściany nośne się zeszły. A doświetlenie kuchni zrealizować za pomocą okna nad blatem kuchennym jak w 'atrakcyjnych' lub 'doskonałych'?

  Technicznie to jest możliwe do wprowadzenia, ale likwidacja podcienia tarasowego spowoduje, że bryła budynku będzie w wyglądzie bardziej masywna.

 • Dominik

  Witam,
  Jestem zainteresoany projektem, interesowałaby mnie wersja z 2 stanowiskowym garażem (który jest jak widzę z dyskusji i zdjeć z realizacji możliwy). Za garażem w projekcie jest wolna przestrzeń na taras, czy jest możliwe zabudowanie jej tak aby na parterze powstała przestrzeń "master bedroom" z łazienką i garderobą i sypialną w miejscu gabinetu (wejcie do łazienki i garderoby bezpośrednio z sypialni). Chałbym jescze zmieścić kotłownie w przestrzeni za garażem a dotychczasową kotłownię zastąpić spiżarką. kotłownia miałaby wejście z garażu. Czy taka modyikacja byłaby możliwa?

  Modyfikacja tego typu jest możliwa, oczywiście garderoba będzie wtedy pomieszczeniem przejściowym do łazienki. W takim układzie sugerowalibyśmy skrócenie głębokości garażu z 635 cm na 575 cm, aby garderoba i łazienka były bardziej funkcjonalne. Taka zmiana ma tez mankamenty - likwidacja podcienia tarasowego spowoduje, że bryła budynku od tej strony stanie się bardziej masywna i mniej atrakcyjna wizualnie.

 • Szymon

  Witam.
  Nawiążę do tematu obniżania kosztów. Jaki materiał rekomendujecie jako zamiennik dla płyt elewacyjnych, który pozwoli obniżyć koszty nie tracąc efektu wizualnego elewacji?

 • @Jacek

  Witam,
  Poszukujemy kogoś w woj. dolnośląskim (najchętniej okolice Wrocławia) kto budował na podstawie projektu "Prosty 1" i kto podzieli się wrażeniami z budowy - oraz pokaże w praktyce jak wyszło :)...

  Pozdrawiam,
  Jacek

 • jacus

  dzien dobry, wszystkie projekty z kolekcji "prosty" bardzo mi sie podobaja, ale musze miec baczenie na koszty.. czy prosty 1 patrzac na usrednione ceny w wycenie developerskiej bedzie faktycznie najtanszym projektem ?
  pytanie 2 - czy brak okapów na dachu nie bedzie skutkowal zaciekami na elewacji/oknach lub innym dyskomfortem w późniejszym użytkowaniu ? czy takie rozwiazanie konstrukcji dachu ma jeszcze jakies minusy ? dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

  Prosty 1 będzie tańszy od Prostego 1A głównie ze względu na mniejszą powierzchnię dachu bezokapowego. Nie ma absolutnie żadnych racjonalnych argumentów uzasadniających obawy do tego rodzaju formy dachu. Jeśli będzie prawidłowo wykonany to na pewno nie wystąpią żadne problemy eksploatacyjne. Widzieliśmy już kilka naszych projektów zrealizowanych z taki dachem, które były użytkowane od kilku lat i żaden z inwestorów nie narzekał. Wracając do kosztów budowy, jeśli ma Pan ograniczony budżet to w tym projekcie można je znacząco obniżyć rezygnując np. z płyty elewacyjnej.

 • Piotr

  Witam, Zastanawiam się co zrobić z garażem... mogę poszerzyć go o całe 215 cm czyli w sumie miałby 5,4 m wewnątrz . Zależy mi, żeby jednak zmieścić tam 2 samochody. Niestety z tego co udało mi się doczytać szersza brama nie dźwignie płyt a 2 mniejsze bramy jak w realizacji nie wchodzą w gre ze względu na brak metrów na działce :) Czy można uzyskać podobny efekt zlicowania szerszej bramy garażowej z elewacja nie obciążając jej ?

  Można, trzeba zastosować lżejszy materiał zamienny, mamy alternatywę dla płyty włóknisto-cementowej.

 • Iwona

  Piekny projekt.
  Brakuje mi garażu dwu stanowiskowego i choćby częściowego podpiwniczenia.
  Czy jest taka możliwośc.

  Obie zmiany można bez problemu wykonać na etapie adaptacji projektów do warunków miejscowych. W przypadku podpiwniczenia przed podjęciem decyzji o jej wykonaniu należy koniecznie wykonać badania gruntowe sprawdzające m.in. poziom lustra wody gruntowej.

 • MONIKA

  witam! jesteśmy w trakcie realizacji projektu PROSTY 1 z uwzględnieniem proponowanej przez Państwa kolorystyki. stoimy przed wyborem koloru rolet, które w naszym przypadku są niezbędne. dużym ułatwieniem byłaby podpowiedź fachowców.

  Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, doradzimy Państwu najlepsze rozwiązanie.

 • Mirek

  Jak uzyskali Państwo równą linię elewacji? Czy inna jest grubość ocieplenia? Na dole mamy płyty włóknisto-cementowe na podkonstrukcji, na górze tynk na siatce? Wydaje się że ocieplenia jest więcej pod tynkiem. Czy zatem dolna część budynku spełnia parametry wymagane przez normy?

  Tak, pod płytą jest cieńsza izolacja termiczna. W przypadku zastosowania na fragmentach budynku ściany trójwarstwowej wentylowanej zawsze zakładamy grubszą izolację części tynkowanej, tak aby ściana wentylowana spełniała normy.

 • Marcin


  Czy pojawią się nowe zdjęcia z realizacji innych inwestorów w dziale "Realizacje". W obecnej, jedynej, opisują Państwo, że zamieszczą zdjęcia z finalnymi kolorami na elewacji.

  Otrzymaliśmy trochę "obiecujących" zdjęć od innych inwestorów, ale ewentualne sesje zdjęciowe i publikacja muszą poczekać do wiosny przyszłego roku.

 • Monika

  Mam pytanie odnośnie elewacji, a mianowicie ciekawa jestem z czego wykonana elewacja na części parterowej- chodzi mi o te szarą część. I jeśli to nie jest płytka elewacyjna, to czy to jest specjalny tynk elewacyjny, bo daje zupełnie inny efekt niż zwyczajnie spotykane tynki?
  Dziękuję za odpowiedź!

  To płyty włóknisto-cementowe, kiedyś oferowane jedyne przez firmę Euronit, obecnie jest znacznie więcej producentów.

 • Grzegorz

  Czy wizualizacja schodów do autorska wizja projektanta? Z tego co można zauważyć, konstrukcja nośna jest kotwiona jedynie na dole i górze, bez żadnych wzmocnień pomiędzy, a patrząc przez pryzmat materiałów wykorzystanych (metal + beton + drewno), konstrukcja musi dość sporo ważyć. Czy coś takiego jest w ogóle wykonalne? (oczywiście w ramach jakiegoś rozsądnego budżetu 15 – 20k PLN)

  Tak, schody to nasza wizja i jak najbardziej do wykonania, konstrukcja jest mocowana również na wysokości zabiegu do ściany. Niestety nie da się ich wykonać w proponowanym budżecie. Orientacyjny koszt takich schodów to ok. 40 tys. PLN

 • Marcin


  Drodzy projektanci mam dwa pytania do tego projektu: 1) czy istnieje wersja z garażem na dwa stanowiska? Na naszej działce dom nie może być szerszy jak 18m. 2) czy istnieje możliwość zastosowania lukarny w dachu od strony frontu i tyłu - podobnie jak w projekcie Nowoczesny 2.


  1. Nie mamy takiej wersji, ale powiększenie garażu można bez problemu wykonać przy pomocy lokalnego architekta na etapie adaptacji do warunków miejscowych. W Państwa przypadku, aby nie przekroczyć maksymalnej szerokości budynku garaż należy powiększyć o 2,1 m w osiach konstrukcyjnych, co daje szerokość 5, 45 m w świetle pomieszczenia. Według zasad ergonomii jest to najmniejsza szerokość jaką można stosować w garażach przeznaczonych na dwa samochody.

  2. Lukarnę można wykonać, ale odradzamy ponieważ sama nazwa projektu definiuje najlepszą formę dla tego domu. Im prostrza tym lepiej.

 • Emi


  Witam, czy możliwe jest przerobienie budynku tak, aby taras i salon były z tyłu budynku, a kuchnia z jadalnią i schodami z przodu? Zależy mi na tym, aby taras wychodził na ogród. A jeżeli tak, to jaki byłby to koszt?

  Jeśli nie odpowiada Pani projekt Prosty 2 to taką modyfikację można wykonać poprzez odbicie lustrzane strefy dziennej na parterze. Przeprowadzaniem tego typu zmian zajmują się najczęściej współpracujące z nami biura na terenie całego kraju. Zapraszamy do działu Partnerzy w celu odnalezienia lokalnego biura partnerskiego, które wyceni korekty i przeprowadzi adaptację do warunków miejscowych.

 • M


  Witam, A pod ponizszym linkiem mozna obejzec realizacje prostego 1 (lustrzane odbicie) w technologii prefabrykowanej: http://www.multicomfort.pl/realizacje/70/2/

 • kasia


  witam,mam pytanie czy jest mozliwosc w tym projekcie( bo jest idealny dla naszej rodziny) powiekszyc garaz na dwa samochody

  Tak, oczywiście garaż można poszerzyć. Taką zmianę widać np. na zdjęciach z realizacji.

 • Bartek


  a gdyby tak z gabinetu zrobić kuchnię, zrezygnować tam z drzwi na taras, powiększając okno na tylnej ścianie budynku, a ten taras zabudować powiększając garaż - takie pom. gospodarcze. Można by też wtedy zrezygnować ze ścianki koło schodów otwierając trochę kuchnię i zostawić tylko filar (bo chyba nośny). W miejscu gdzie oryginalnie jest kuchnia była by duża jadalnia, ew. kącik gabinetowy/biblioteka...

  Taka zmiana jest jak najbardziej możliwa, pod warunkiem, ze inwestor akceptuje "stratę" pokoju na parterze.

 • adan


  Witam, czy jest mozliwosc przerobka projektu w stylu cofniecia garazu i wybudowaniu za nia kotlowni, i wyrownanie calego obrysu budynku do typowego prostokata, pozostawiajac tylko wciecie pod taras, czy taka zmiana mocno wplynie na sam budynek

  Oczywiście taka zmiana jest możliwa, ale wysunięcie budynku akcentuje wejście na elewacji frontowej dlatego proponowaną przez Pana modyfikację sugerujemy ograniczyć jedynie do przeniesienia kotłowni za garaż.

 • Bartek


  Witam. będzie zaktualizowany kosztorys? elewacja i roboty zewnętrzne - ponad 94 tyś? trochę dużo - co wchodzi w zakres tych robót? jakieś szczególnie drogie materiały/rozwiązania? można zastąpić czymś tańszym?

  Materiałem, który znacznie podraża koszt wykonania elewacji jest płyta włóknisto-cementowa. Można ten materiał zastąpić tańszą alternatywą.

 • RAFAŁ


  Witam, Czy w najbliższej przyszłości przewidują Państwo dostosowanie tego projektu do wymagań standardów NF15 i NF40 ? Czy takie dostosowanie jest w tym przypadku możliwe ? Moim celem jest zbliżenie się do granicy 25 kWh/m2/rok dla EUco i ogrzewanie domu energią elektryczną (i jej produkcja przez panele fotowoltaiczne 10kW) Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


  Już wkrótce na stronie pojawi się możliwość zamówienia do większości projektów dostępnych w naszej ofercie specjalnej instrukcji modyfikacji niezbędnych do spełnienia kryteriów programu dopłat NFOŚiGW w kategorii NF40. Na postawie tej instrukcji arch. adaptujący będzie mógł wprowadzić konieczne zmiany do uzyskania dopłaty.

 • Michał


  Seria projektów "prosty" podoba mi się od dawna. W końcu znalazłem również działkę, która spełnia moje oczekiwania, a jaj ukształtowanie pasuje do projektu Prosty 1. Problemem jest jednak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który zawiera następujący zapis "dach główny symetryczny, czterospadowy z kalenicą, o kącie nachylenia 35-45 stopni". Czy można jakoś zaradzić temu zapisowi? Albo poprzez zmianę w projekcie (tak aby jednak bryła budynku nie straciła swojej prostoty i uroku), albo może jest jakaś procedura, aby uzyskać zgodę na jakieś odstępstwa od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego?

  W tym domu zmiana dachu z dwuspadowego na czterospadowy oznaczać będzie konieczność wykonania nowego projektu. Przy obecnych wymiarach budynku dach tego typu mocno by ograniczał funkcjonalność poddasza. Ponieważ obecna współczesna forma Panu odpowiada przypuszczamy, że wizerunek domu po zmianie dachu raczej nie przypadnie Panu do gustu. Zapisy miejscowego planu zagospodarowania są niestety wiążące, wprawdzie ustawodawca założył możliwość zmiany lub korekt miejscowych planów, ale ograniczając ją długotrwałą procedurą administracyjną spowodował, że jest to możliwość teoretyczna.

 • Piotr

  Jestem w fazie wykonczenia domu a oto link do wizualizacji wnetrz: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.280226145447097.1073741828.185391378263908&type=1
  Lazienka i pralnia na poddaszu zostaly polaczone w jedna duza lazienke.

 • Katarzyna

  Proszę o informację, jaka firma wykonuje tego typu schody wewnętrzne? Dziękuję!

 • Natalia

  Witam
  kiedy mozna spodziewać sie zdjęć z realizacji projektu. Czy są już inwestorzy, kytórzy chcialiby pokazać światu swój "Prosty 1" :-))
  pozdrawiam,

 • Kasia

  Projekt Prosty1 jest prawie że idealnym projektem dla mojej rodziny...z jednym małym ale - brakuje spiżarni. Próbowaliśmy już z architektem umiejscowić spiżarnię przy kuchni, robiąc z bocznego lewego okna wejście do spiżarni i zabudowanie kawałka tarasu, ale projekt stracił na uroku a kuchnia światło.
  Może Państwo podpowiedzą jakieś rozwiązanie :)

  Obawiamy się, że umieszczenie spiżarni w bezpośredniej bliskości kuchni jest raczej niemożliwe. Koncepcja projektu świadomie nie zakładała tego pomieszczenia ponieważ w założeniu miał to być dom zlokalizowany w okolicach dużych aglomeracji miejskich gdzie tryb życia ukierunkowany na pracę redukuje wykorzystanie kuchni do weekendów. Były pomysły niektórych inwestorów do wprowadzenia schodów żelbetowych i wykonania spiżarni pod schodami, ale taki zabieg stanowczo pogarsza ergonomiczność jadalni.

 • Agnieszka

  Witam, czy istnieje możliwość dostosowania tego projektu do działki o szer. 21m?

  Tylko pod warunkiem rezygnacji z garażu i zastąpieniem go np. wiatą.

 • DOMY Z WIZJA

  Z blachy cynkowo-tytanowej.

 • Grzegorz

  Witam, z jakiego materiału są wykończone kominy ponad dachem ?

  Z blachy cynkowo-tytanowej.

 • joanna

  kiedymozna a się spodziewać zdjęć z realizacji tego projektu?

  Mamy nadzieję, że w okresie wakacyjnym. Otrzymujemy sygnały od niektórych inwestorów, że zbliżają się do fazy stanu deweloperskiego, dlatego na pewno w okresie wakacyjnym pojawi się materiał zdjęciowy związany z tym projektem, ale jeszcze bez prezentacji wnętrz.

 • Konrad

  czy premiera nowej odsłony strony została przesunięta na inny termin? Czekam z niecierpliwością na nowości!
  pozdrawiam

  Samo uruchomienie strony nie leży po naszej stronie. Firma, która się tym zajmuje miała jakieś drobne problemy techniczne, które mamy nadzieję zostaną usunięte najpóźniej do końca tygodnia.

 • Konrad

  witam
  kiedy pojawią sie obiecane zdjęcia z realizacji oraz kiedy pracownia uaktualni swój serwis www zgodnie z obietnicami. :-))

  Premiera serwisu jest zaplanowana na najbliższy poniedziałek czyli 14.01.2013 r. Zapraszamy. Niestety nie zamieścimy tam jeszcze zdjęć z realizacji tego domu, ale jesteśmy w kontakcie z kilkoma inwestorami, którzy są w trakcie budowy więc mamy nadzieję, że wiosną na stronie pojawi się pierwszy materiał prezentujący Prostego "na żywo".

 • Dominik

  Gdzie mogę znaleźć kalkulację na wykonie dachu z tradycyjnymi okapami ( wysunięte + rynny ) ?

  Kosztorysy do wersji okapowych będą dostępne na nowej wersji naszej strony internetowej. Premiera strony nastąpi w poniedziałek 14 stycznia 2013r. Zapraszamy

 • Dominik

  Witam!
  Jak wykończona jest "nieużytkowa" część tarasu nad garażem?
  Jak rozwiązany jest problem odprowadzania wody przy takim rozwiązaniu?

  Dach płaski jest uszczelniony membraną EPDM balastowaną żwirem. Odprowadzenie wody następuje przy pomocy wpustu dachowego umieszczonego w warstwie termoizolacji, odprowadzającego wodę do rynny.

 • Olivier

  Witam, proszę o okreslenie jaką kwotę należałoby przeznaczyć na wykończenia wnętrz tak aby uzyskać efekt odzwierciedlajacy standard prezentowany na wizualizacjach?

  Wykończenie wnętrza na wysokim poziomie jakościowym i estetycznym to kwota zaczynająca się od ok.1600 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej, górny limit tej stawki ograniczają jedynie możliwości finansowe inwestora i wyobraźnia projektantów. Proszę pamiętać , że do wyceny wnętrza uwzględnia się zazwyczaj strefę dzienną z holem, salonem, jadalnią i kuchnią oraz łazienki, czasami dochodzi do tego gabinet lub główna sypialnia.

 • Agnieszka

  Projekt super, wyjątkowy, nowoczesny wyróżniający się. Marzę o takim domu. Budowałabym go na wsi, więc czy przy tej wielkości kotłowni możliwe jest zastosowanie ogrzewania na paliwa stałe: węgiel, drewno?

  W obecnym układzie kotłownia jest za mała do instalacji pieca na paliwo stałe. Istnieją dwie możliwości zaadaptowania projektu umożliwiające wykorzystanie tego rodzaju pieca. Pierwsza to powiększenie kotłowni kosztem gabinetu i przesunięcie ściany dzielącej oba pomieszczenia do poziomu linii ściany garażowej. Drugi wariant modyfikacji to przeniesienie kotłowni w miejsce obecnego podcienia za garażem. Jest to dosyć prosta zmiana, która wymaga przede wszystkim zmiany lokalizacji komina.

 • Luiza

  witam ponownie
  dziękuję za odpowiedzi na pytania .

  Czy bedą jakieś zdjęcia z realizacji projektu? albo panorama?
  pozdrawiam

  Mamy nadzieję, że zdjęcia pojawia się niebawem. Projekt jest popularny i na pewno część inwestorów jest już na etapie stanu deweloperskiego. Jak tylko otrzymamy informacje od budujących o zakończeniu prac zewnętrznych postaramy się zamieścić zdjęcia. Wizualizacja panoramy wnętrza ukaże się na zaktualizowanym serwisie www, co wkrótce nastąpi.

 • Wiktor

  dzień dobry, PROSTY 1 jest super! Gratuluję przejrzystych i funkcjonalnych rozwiązań.
  Jest wiele pracowni ale PROJEKTY W WIZJĄ sa naprawdę wizjonerskie.Piszę to ponieważ widzę, że ktoś tu robi kawał dobrej roboty :-)

  Pytanie mam odnośnie projektu- czy mozliwe są do zamontowania rolety ale bez zmniejszania swiatła przeszkleń i czy wysokość kondygnacji może byc po wylewkach 2,80 m (parter i piętro)?
  pozdrawiam,

  Rozwiązaniem problemu rolet jest podniesienie nadproży, jeśli dodatkowo planuje Pan podwyższyć strop to obie zmiany można wykonać jednocześnie na etapie adaptacji do warunków miejscowych.

 • Luiza

  a jak opiniują panowie zmiany o które pytałam wcześniej(pomijając płytę fundamentową oczywiście :-)?)

  Odpowiedź znajduje się poniżej Pani wcześniejszego zapytania.

 • Luiza

  chiałam dopytać jeszcze czy przewidują panowie mozliwość wybudowania domu na płycie fundamentowej zamiast na tradycyjnym fundamencie. Na naszej działce podłoże jest gliniaste

  Oczywiście taka zmiana jest jak najbardziej możliwa. Ponieważ inwestorzy dysponują działkami o odmiennych warunkach naturalnych i ograniczeniach administracyjnych modyfikacje tego typu powinny być przeprowadzane przez lokalnych architektów w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych.

 • Luiza

  witam, chciałam dowiedzieć się czy możliwe są do zastosowania w tym projekcie -wersja dachu bezokapowa-okna kolankowe. Dodatkowo chciałabym zamienić pralnie na piętrze w łazienkę dla dzieci, zamienić układ pomieszczeń na pietrze tj.: z pokoi dziecięcych zrobić sypialnię dla mnie i męża łazienkę i garderobę a łazienkę i garderobę w obecnej wersji przerobić na pokój dziecięcy.WSZYSTKIE TE ZMIANY BEZ PRZESUWANIA ŚCIAN (likwidacja jedynie ścianki działaowej pomiędzy obecną garderobą a łazienką)Dzieciaki miałyby wyjście na swój taras a my większą sypialnię. Pokoje dzięki oknom kolankowym tak mi sie zdaje nabrałyby przestrzeni (optycznie). Znajomi mają wstawione takie okna w pokojach na poddaszu- efekt jest rewelacyjny. Projektanci, czy takie rozwiązanie jest możliwe? Dodatkowo na parterze kotłownie funkcyjnie połączyć z pralnią -wejście zrobić od korytarza zamiast og garażu. Ostatecznie likiwdacja wejścia z garażu do domu, a w ten sposób powstałej garderobie przy drzwiach wejściowych wstawić bardzo wąską witryne do podłogicelem doświetlenia pomieszczenia.
  UFFF... to chyba wszystko -prosze o opinię projektantów czy poprawki są możliwe. Jeśli tak ,będzie to oznaczało że Wasz projekt moge brać pod uwagę do zakupu. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

  Proponowane przez Panią zmiany w układzie funkcjonalnym zarówno na parterze jak i poddaszu domu są możliwe do wprowadzenia. Właściwie bardziej istotne są zmiany w części instalacyjnej - wodno-kanalizacyjnej niż architektoniczno - budowlanej. Dzięki modyfikacjom parteru czyli połączeniu kotłowni z łazienką oraz doświetleniu garderoby nie ma problemu z wentylacją obu pomieszczeń , która pojawiała by się na poddaszu w jednym z pokoi dzieci. Po zmianie układu i poddasza okna kolankowe raczej nie są wskazane ponieważ ich montaż rozdziela okap i wymusza odprowadzenie wody z części połaci dodatkową rynną , która w tym przypadku wychodzi nad zadaszeniem wejściowym i garażem. W tym projekcie nie widzę użytkowego powodu do wprowadzania tego typu okien ponieważ oba pokoje dzieci są doświetlone wysokimi oknami balkonowymi umieszczonymi w ścianie szczytowej. Okna kolankowe są przede wszystkim przeznaczone do poddaszy, w których nie ma możliwości doświetlenia ściennego.

 • Agnieszka

  Mam pytanie odnośnie okien i drzwi zewnętrznych, jakiej są wysokości?

  230 cm

 • Joanna

  Witam,
  kupiliśmy u Państwa projekt "dom z charakterem 3" w 2010 roku. Jesteśmy na etapie wykańczania, bardzo nam się podoba elewacja zastosowana w nowych projektach, proszę o informację co to za materiał (z kosztorysu wynikałoby, że jakiś kamień, bo bardzo drogo to wychodzi) i czy ewentualnie można go zastąpić np. płytami elewacyjnymi (np. z f-my euronit).

  W "rodzinie" projektów Prosty i Wygodny zastosowaliśmy jako wykończenie elewacji właśnie płytę włóknisto-cementową firmy Euronit. Proszę jednak pamiętać, że wydatki związane z wykończeniem elewacji w technologii wentylowanej dowolnym materiałem - kamieniem , drewnem lub tego rodzaju płytą są porównywalne, a więc wybór materiału determinuje raczej gust odbiorcy niż koszty jego zastosowania.

 • RafiX

  Witam,
  Projekt jest bardzo udany i zastanawiamy się poważnie nad jego wyborem. Mam tylko ważne pytanie dotyczące kalkulatora energetycznego - jak to możliwe, że zmiana rodzaju paliwa z gazu ziemnego na gaz płynny powoduje, że ogrzewanie + cwu stają się droższe o ponad 6000 zł rocznie ??? Mam nadzieję, że to tylko jakiś błąd w oprogramowaniu. Mam nadzieję, że ogrzewanie tego domu gazem płynnym nie jest droższe od ogrzewania prądem (co pokazuje kalkulator) ...
  Pozdrawiam i gratuluję projektu.

  W obliczeniach nie ma błędu, poniżej w kilku punktach wyjaśnienie różnicy cenowej: 1.Cena m3 gazu ziemnego to około 2 zł {cena średnia uwzględniająca opłaty abonamentowe i za przesył} 2.Cena m3 gazu płynnego w fazie gazowej to około 10 zł {cena średnia, u każdego dostawcy i dla każdego klienta cena może być ustalana indywidualnie} 3.Wartość kaloryczna gazu płynnego jest o 2,4 razy większa od wartości kalorycznej gazu ziemnego, czyli musielibyśmy zapłacić 4,8 zł żeby uzyskać taką samą ilość energii z gazu ziemnego, czyli cena energii z gazu płynnego jest o {10 zł / 4,8} = 2,1 razy większa niż cena energii uzyskanej z gazu ziemnego. Przykładowe obliczenie nie uwzględnia dodatkowych kosztów związanych z kupnem lub dzierżawą i montażem zbiornika na gaz LPG.

Praktyczny 6 Prosty 1A

Zapytaj o projekt

Poleć projekt znajomemu