dodaj opinię

* wszystkie pola wymagane
 • MariaM

  Witam! Miłość do Waszych projektów nadal nie przechodzi, ale wciąż waham się między Rodzinnym 1 a 2.
  Problem polega na tym że potrzebuję 2 pokone dla dzieci o powierzchni powyżej 15metrów- w rodzinnym 1 mogłabym połączyć 3 pokoje i zrobić z nich 2... niepotrzebna jest z kolei ta przeszkolona wnęka w jadalni.
  Rodzinny 2 natomiast jest dużo mniejszy- musiałabym 'rozciągnąć' cały projekt bo i sypialnia za mała i oba pokoje za małe.......

  P. Mario dziękujemy za miłe słowa. Sugerujemy raczej rozciągnięcie wersji 2, niż modyfikację 1. Nawet po wydłużeniu wersja druga będzie tańsza od pierwszej. Ogólnie wydłużanie budynku zgodnie z linią kalenicy nie jest skomplikowaną modyfikacją więc nie ma powodów do obaw. Każdy architekt z uprawnieniami poradzi sobie z taką zmianą podczas adaptacji projektu do warunków miejscowych.

 • @Maria

  Witam serdecznie, czy istnieje możliwość zmniejszenia na szerokość garażu i czy można by zaprojektować zamiast kuchni gabinet około 10 m2 z łazienką, a w miejsce jadalni kuchnię? Jaki byłby koszt takich zmian.

  Technicznie taka zmiana jest możliwa do wykonania, ale powstaje problem, gdzie usytuować stół. Wprowadzając go do salonu pozostaje nam niewiele miejsca na kanapę, może w takiej sytuacji lepiej zastanowić się nad adaptacją trzeciej wersji tego projektu, gdzie za jadalnią mamy dodatkowy pokój, który możemy przeznaczyć na jadalnię ?

 • Diana

  Witam,
  W warunkach zabudowy mam kąt nachylenia dachu od 25 stopni.
  Czy mogę wybudować projekt Rodzinny 2a biorąc pod uwagę fakt, że garaż ma dach płaski?
  Jeśli nie to czy jest jakaś możliwość adaptacji aby spełnić ten warunek?
  Pozdrawiam

  W takiej sytuacji trzeba poprosić o interpretację lokalny urząd. Dach płaski występuje na niewielkim fragmencie budynku i niewykluczone, że otrzyma Pani pozwolenie na budowę tego domu, tym bardziej, że chodzi o warunki zabudowy, a nie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, którego ustalenia są wiążące. Sugerujemy umówić się na spotkanie w urzędzie z osobą decyzyjną np. naczelnikiem wydziału architektury, pokazanie karty katalogowej projektu i zapytanie jak odniosą się do takiej formy.

 • Łukasz

  Witam, mam kilka pytań odnośnie "projektów rodzinnych": 1) jakie są istotne różnice pomiędzy "rodzinnym 2a" a "rodzinnym 3", 2) czy w którymś z tych dwóch projektów jest możliwość zastosowania ogrzewania kotłem na ekogroszek (brak dostępu do sieci gazowej), 3) czy możliwe jest umiejscowienie tarasu od strony zachodniej (przy wjeździe na działkę od strony północnej)? P.s. Cieszy, że w zalewie masówy i tandety komuś jeszcze chce się tworzyć naprawdę interesujące projekty. Pozdrawiam!

  1. Rodzinny 3 posiada o jeden pokój więcej, ale inaczej rozwiązane są pomieszczenia gospodarcze.
  2. Wszystko zależy od wielkości pieca. Podejrzewam że w pomieszczeniu gospodarczym Rodzinnego 2A i 3 zmieści się piec na ekogroszek.
  3. Wystarczy wybrać projekt w wersji lustrzanej

 • DOMY Z WIZJA

  Tak, ale w takiej sytuacji projekt powinien być w wersji lustrzanej. W celu dokładnej analizy usytuowania budynku na Pani działce prosimy o przesłanie na nasz adres mailowy skanu działki oraz warunków zabudowy lub wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 • Kasia


  Witam, czy ten projekt (bardzo piękny, gratuluję) będzie odpowiedni na działkę z wjazdem od zachodu? Pozdrawiam :)

Rodzinny 2 Rodzinny 3

Zapytaj o projekt

Poleć projekt znajomemu